Latest news

Izvēlne

LDz kopā ar ostām un LIAA Ukrainā pārrunā kravu pārvadājumus caur Latviju

“Latvijas dzelzceļš” (LDz) kopā ar meitassabiedrību “LDz ritošā sastāva serviss” (RSS), lielākajām Latvijas ostām sadarbībā ar Latvijas investīciju un attīstības aģentūru un Latvijas vēstniecību Ukrainā Kijevā 30.augustā Ukrainas uzņēmējiem prezentēja Latvijas transporta koridora piedāvātās iespējas, konteinervilcienu “ZUBR”. Savukārt LDz meitassabiedrība RSS vēstniecības telpās svinīgi parakstīja sadarbības līgumu ar Ukrainas AS “Interrail”, kas ļaus piedāvāt uzņēmuma lokomotīvju un vagonu remonta pakalpojumus Ukrainas tirgū.

“RSS ir strauji uzsācis darbību ārējo klientu piesaistei, piedāvājot savus pakalpojumus dažādos tirgos. Vienos no lielākajiem un stratēģiski svarīgākajiem tirgiem ir Ukraina, kur ir plaši attīstīta dzelzceļa infrastruktūrām un apjomīgs ritošais sastāvs”, skaidro RSS valdes priekšsēdētājs Ģirts Ivanovs.

Savukārt LDz valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs uzsver, ka šobrīd Latvijas dzelzceļa transporta un ostu nozarei ir ļoti daudz izaicinājumu, tāpēc jāizmanto ikviena iespēja uzrunāt potenciālos klientus un sadarbības partnerus, uzsverot ne tikai “Latvijas dzelzceļa” gatavību un vēlmi sadarboties, bet visa Latvijas transporta koridora, ieskaitot ostu, noliktavu un loģistikas pakalpojumu sniedzēju piedāvāto pakalpojumu klāstu. “Šodien, tiekoties ar Ukrainas dzelzceļa jauno vadītāju Aleksandru Kamišinu, pārrunājām mūsu sadarbības potenciālu un iespējas daudz ciešāk strādāt pie kravu apjoma palielināšanas dzelzceļa savienojumā starp mūsu valstīm, kā arī iespējas atjaunot pasažieru vilcienu satiksmi savienojumā Kijeva-Rīga,” norādīja M.Kleinbergs.

Turpinot Latvijas tranzīta koridora popularizēšanas aktivitātes, LDz kopā ar Rīgas, Liepājas un Ventspils brīvostām no 31.augusta līdz 2.septembrim piedalās transporta un loģistikas izstādē “Trans Expo Odessa 2021”, kur Latvijas investīciju un attīstības aģentūras organizētajā stendā tieši uzrunā potenciālos klientus.

Galvenie kravu pārvadājumi starp Latvijas Republiku un Ukrainu ir pārvadājumi no Ukrainas uz Latvijas ostām. Ar dzelzceļa transportu satiksmē starp Latviju un Ukrainu 2021.gada septiņos mēnešos tika pārvadāti 224.9 tūkst. tonnu kravu, kas ir par 10.4 tūkst. tonnām jeb par 4.9% vairāk, nekā tika pārvadāti 2020. gada 7 mēnešos (214.4 tūkst. tonnas). 2021. gada 7 mēnešos  tika pārvadātas 3 635 TEU konteineru vienību, kas ir par 25.8% vairāk nekā 2020.gada 7 mēnešos. No kopējā konteineru skaita konteinervilcienā “ZUBR” 2021. gada 7 mēnešos uz/no Ukrainas tika pārvadāti 1 042 TEU konteineru vienību, kas ir par 14.8% vairāk nekā 2020.gada 7 mēnešos.