Latest news

Izvēlne

LDz īsā laikā novērsis vairākus desmitus vētras radītus dzelzceļa infrastruktūras darbības traucējumus visā Latvijā, tādējādi ietekme uz vilcienu kustību bijusi minimāla

Š.g. 7.augustā visas dienas garumā plašā Latvijas teritorijā plosījās vētra, kas nodarīja vērā ņemamus postījumus dzelzceļa infrastruktūrai un ietekmēja arī vilcienu kustību. VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) darbinieki darīja visu, kas viņu spēkos, novācot no sliedēm un elektrotīkliem vēja nogāztos kokus un atjaunojot elektroiekārtu darbību, lai pēc iespējas operatīvi likvidētu negaisa radītās sekas un vilcienu kustību varētu atjaunot.

Sākot no 7.augusta ~10.00 rītā līdz vēlam vakaram LDz darbinieki saņēma informāciju par vairāk nekā 10 problemātiskiem notikumiem uz sliežu ceļiem vētras skartajos reģionos visā Latvijā - par uz sliedēm vai elektroapgādes vadiem uzkritušiem kokiem un nolauztiem apgaismes balstiem. Vēja ietekmē tika pārrautas un sabojātas arī elektrolīnijas vairāku kilometru garumā, un, lai nodrošinātu elektroenerģijas padevi kritiski svarīgām dzelzceļa elektroiekārtām, izmantoti dīzeļģeneratori un veltīti ievērojami darbinieku resursi šo traucējumu pēc iespējas drīzai novēršanai.

Negaisa laikā Rīgā īslaicīgi pazuda spriegums arī elektrokontakttīklā,  bet posmā no Garkalnes līdz Strenčiem elektroapgādes pārrāvumu dēļ bija traucēta autobloķēšanas darbība, tādēļ vairākās dzelzceļa pārbrauktuvēs autotransporta regulēšanas darbu veica LDz darbinieki. Savukārt Daugavpilī vējš norāva pārbrauktuves aizsprostbarjeru. 

7.augustā kopumā ar kavējumu brauca vai noteiktos posmos tika atcelti 34 pasažieru vilcieni un četri kravas vilcieni. Pateicoties LDz operatīvam un profesionālam darbam, lielākajai daļai ietekmēto reisu kavējumi bija nelieli, un tikai atsevišķi vilcienu kavējumi dažādu iemeslu dēļ bija ilgāki, piemēram, gadījumā, kad uzbraucot uz sliedēm nokritušiem kokiem, tika bojāts ritošais sastāvs.

Elektrības apgāde tika traucēta arī 170 LDz klientiem – elektroenerģijas lietotājiem. Lielākā daļa pārrāvumu tika fiksēti Rīgas, Daugavpils un Jelgavas reģiona klientiem.

Atsevišķu negaisa radīto postījumu seku likvidēšana turpinājās arī nākamajās dienās, taču svarīgākās dzelzceļa infrastruktūras funkcijas tika atjaunotas operatīvi un jau pirmajās stundās.

Šobrīd ir pilnībā novērsti visi vētras radītie bojājumi dzelzceļa infrastruktūrai, kā arī atjaunota elektroapgāde tiem LDz klientiem, kuriem tā vētra laikā bija traucēta.