LDz: gada tumšajā un baltajā laikā dzelzceļa tuvumā jābūt īpaši uzmanīgam | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

LDz: gada tumšajā un baltajā laikā dzelzceļa tuvumā jābūt īpaši uzmanīgam

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) šonedēļ uzsāk jaunu sabiedrības informēšanas kampaņu par drošību dzelzceļa tuvumā, aicinot gan gājējus, gan arī transporta līdzekļu vadītājus gada tumšajā un aukstajā gadalaikā būt īpaši uzmanīgiem. LDz atgādina, ka tumsa un nokrišņi apgrūtina redzamību, savukārt, iestājoties ziemai, sniegs slāpē skaņu un līdz ar to vilciens kļūst arī “nedzirdams”.

Lietus vai sniegs un tumsa apgrūtina cilvēku redzamību, līdz ar to arī sekmē nelaimes gadījumu iespējamību. Lai pasargātu sevi no brāzmaina vēja, lietus vai sniega, izmantojam šalles, cepures, kapuces vai lietussargus, taču tas vienlaikus ievērojami apgrūtina spēju uztvert apkārt notiekošo un savlaicīgi novērtēt iespējamos riskus.

Nelabvēlīgos laikapstākļos gājēji arī vairāk steidzas, cerot par pāris minūtēm saīsināt ceļā pavadīto laiku, - tai skaitā nereti pārkāpjot noteikumus un riskējot ar savu dzīvību, piemēram, šķērsojot sliedes tam neparedzētās vietās. LDz atgādina, ka jebkādos laikapstākļos sliežu tuvumā pirms to šķērsošanas ieteicams apstāties un noteikti jāpārliecinās, vai netuvojas vilciens.

LDz kampaņas ietvaros arī vērš īpašu uzmanību uz to, ka piesardzīgākiem jābūt ne tikai diennakts tumšajā periodā, bet arī tad, ja uzsnieg sniegs. Snigšana vai uzsnigusī sniega sega slāpē jebkuru skaņu, tai skaitā vilciena tuvošanos.

Arī autovadītājiem ir jābūt piesardzīgākiem. Tuvojoties dzelzceļa pārbrauktuvei, īpaši slidenā laikā vai apgrūtinātas redzamības apstākļos, jāsamazina braukšanas ātrums, jo automašīna var izslīdēt uz sliežu ceļiem un izraisīt sadursmi ar vilcienu. Jāpievērš uzmanība arī mūzikas atskaņotāja skaļumam un apkures ventilatoru darbībai, kas var ierobežot dzirdamību. Sniegputeņa vai biezas miglas apstākļos pirms pārbrauktuves šķērsošanas jābūt ļoti piesardzīgiem – jāpārliecinās, vai netuvojas vilciens. Īpaši uzmanīgiem autovadītājiem jābūt, šķērsojot pārbrauktuves, kuras nav aprīkotas ar skaņas un gaismas signāliem (luksoforiem).

Plašāka skaidrojošā un izglītojošā informācija atrodama mājas lapā www.dzirdiredzidzivo.lv.

Uzziņai: 2016.gada 10 mēnešos uz VAS “Latvijas dzelzceļš” publiskās  dzelzceļa infrastruktūras ceļiem reģistrēti  25 negadījumi, kuros četri cilvēki traumēti un 21 gājis bojā. Pērn attiecīgajā periodā kopumā notika 30 negadījumi, kuros dzīvību zaudēja 17, bet nopietnas traumas guva 13 cilvēki.

Lai individuāli uzrunātu bērnus un pieaugušos un pievērstu viņu uzmanību drošībai dzelzceļa tuvumā, “Latvijas dzelzceļš” jau 13 gadus Latvijas skolās un Dzelzceļa vēstures muzejā Rīgā un Jelgavā rīko īpašas Drošības stundas dažāda vecuma bērniem, kurās ar spēļu, multfilmu un dažādu atrakciju un iekārtu palīdzību māca, kā pareizi  uzvesties dzelzceļa tuvumā. LDz stāsta vienkāršas, tomēr ļoti būtiskas lietas – ka uz vilciena perona nedrīkst spēlēties, ka pa sliedēm staigāt ir aizliegts un ka sliežu ceļus šķērsot drīkst tikai tam speciāli paredzētās vietās.

LDz Drošības stundas rīko bērniem, tomēr pastarpināti uzrunā arī pieaugušos, jo nereti gadās, ka tieši bērns atrunā savu tēti vai mammu šķērsot ceļu neatļautā vietā, pie aizliedzoša gaismas signāla vai nolaistas barjeras. Ņemot vērā dzelzceļa  statistiku, kas parāda, ka uz sliedēm daudz vairāk cieš tieši pieaugušie, iespējams, tieši bērni būs tie, kuri, pārnākot mājās pēc LDz rīkotajām stundām, pārrunās šos jautājumus ar saviem vecākiem un liks kļūt uzmanīgākiem.

LDz šogad organizējis 150 Drošības stundu. Apmēram 100 no tām sarīkotas 30 skolās visā Latvijā. Kopumā LDz Drošības stundas šogad apmeklējuši vairāk nekā 2100 bērnu.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31