LDz atsāk rīkot “KonkurētSPĒJĪGS” sarunas Latvijas skolās | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

LDz atsāk rīkot “KonkurētSPĒJĪGS” sarunas Latvijas skolās

Lai veicinātu skolēnu interesi padziļināti apgūt STEM jeb eksaktos priekšmetus, VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) jaunajā mācību gadā atsāk rīkot “KonkurētSPĒJĪGS” sarunas Latvijas skolās.

Iedvesmojot un motivējot apgūt eksaktās zinības jeb STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) vienkārši un aizraujoši, līdz 2019. gada beigām tiks organizētas 5 klātienes tikšanās skolās visos Latvijas reģionos. Pirmā “KonkurētSPĒJĪGS” saruna notika 1.oktobrī, Limbažu novada ģimnāzijā.

Pasākumā ar projektu sīkāk iepazīstināja tā veidotāja – LDz korporatīvās komunikācijas projektu vadītāja Ieva Kārkliņa, nodibinājuma „Iespējamā misija” komunikācijas vadītāja Antra Birzule un pasākuma viese – žurnāliste Sandra Kropa, kura atklāja, kā zināšanas eksaktajos priekšmetos noder ikdienā, kā arī skolēniem tika rādīti pārsteidzoši eksperimenti STEaMup laboratorijā.

VAS “Latvijas dzelzceļš” korporatīvās komunikācijas projektu vadītāja, Ieva Kārkliņa uzsver: “Nereti skolēniem STEM priekšmetu apgūšana sagādā grūtības. Iemesli ir dažādi – varbūt trūkst intereses, motivācijas, kā arī neredz saikni un nesaprot, kur varēs pielietot iegūtās zināšanas. Tas nozīmē, ka mācību procesam jāpieiet no citas puses. Mājas lapā www.steamup.lv ir pieejama informācija par to, kāpēc jāapgūst STEM priekšmeti un kādās profesijās var tos pielietot.”

Limbažu novada ģimnāzijas skolēni tika iepazīstināti ar STEM priekšmetu pielietojamību ikdienā, atklājot, kā šīs zināšanas noder ik uz soļa. “Šodien mums ir grūti paredzēt, kādas profesijas būs aktuālas pēc 5, 10 vai 20 gadiem, tomēr ir skaidrs, ka svarīgas būs mācīšanās prasmes, spēja domāt kritiski, sadarbošanās spējas, kā arī STEM jomu pamati. Nākotnes vizionāri uzsver, ka šīs prasmes un zināšanas būs vismaz 80% nākotnes profesiju pamatā. Mācības skolā ir labākais laiks, kad to visu apgūt.” stāsta nodibinājuma “Iespējamā misija” komunikācijas vadītāja Antra Birzule.

Uz visām “KonkurētSPĒJĪGS” sarunām līdzi dosies kāda sabiedrībā zināma persona, atklājot, kā savā profesijā izmanto STEM. Žurnāliste Sandra Kropa atklāj, ka, “savā darbā intervējot zinātniekus, ļoti bieži sastopos ar lietām, ko savulaik mācījos skolā – tolaik daudz kas likās kā vienkārši likumi, formulas, tabulas un klasifikācijas, kas jāmācās. Taču tagad, ieraugot, kāda loma tam visam ir mūsu ikdienas dzīvē, man neko neizsakošie likumi un formulas kļūst par tādām kā atslēgām, kas ļauj piekļūt rūpīgi glabātām zināšanām”.

Pasākuma noslēgumā skolēniem tika demonstrēti aizraujoši eksperimenti STEaMup laboratorijā, kurus vadīja Limbažu novada ģimnāzijas absolvents Arvīds Viesturs Vimba.

LDz sadarbībā ar nodibinājumu „Iespējamā misija” šī gada pavasarī prezentēja projektu „Latvijas Dzinējspēks”, kura ietvaros radīta mājas lapa – www.steamup.lv, kas ir kā palīgs skolēniem, kā arī viņu vecākiem un skolotājiem eksakto mācību priekšmetu un dabas zinību apgūšanā.

Projekts ir izstrādāts, lai veicinātu skolēnu izpratni par STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) plašo pielietojamību un lai iedvesmotu un motivētu apgūt šos priekšmetus. Projekta ietvaros skolēni, vecāki un skolotāji no jauna tiek iepazīstināti ar eksaktajiem priekšmetiem, atklājot, ka STEM apgūšana neaprobežojas tikai ar ierastajām skolas mācību grāmatām, līdz ar to padarot mācīšanos daudzpusīgāku.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31