Latest news

Izvēlne

LDz ar Oktobra dzelzceļu pārrunā kravu pārvadājumu pa dzelzceļu aktualitātes un turpmāko sadarbību nākotnē

Ņemot vērā esošo situāciju kravu pārvadājumu jomā, piektdien, 21.maijā, Rīgā divpusējā sanāksmē tikās VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs un Oktobra dzelzceļa (Krievija) vadītāja pirmais vietnieks Sergejs Dorofejevskis, lai pārrunātu turpmāko sadarbību ar Krievijas dzelzceļu kravu pārvadājumu nodrošināšanā.

“Oktobra dzelzceļš ir viens no nozīmīgākajiem LDz sadarbības partneriem, ar kuru sadarbojamies nu jau daudzu gadu garumā. Esmu gandarīts, ka šajā visai izaicinošajā laikā, kad kravu pārvadājumu apjomiem pa dzelzceļa infrastruktūru ir tendence samazināties, mēs varam tikties, lai pārrunātu gan savstarpējās sadarbības attīstību, gan arī to, kādi ir nākamie soļi, kas būtu veicami, lai paaugstinātu dzelzceļa transporta konkurētspēju salīdzinājumā ar citiem transporta veidiem,” norāda LDz valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs.

Tikšanās laikā tika pārrunāts jautājums par dzelzceļa transporta konkurētspējas paaugstināšanu salīdzinājumā ar citiem transporta veidiem. Šajā jautājumā LDz īpašu uzmanību pievērsa papildu kravu plūsmu piesaistei starp Latviju un Krieviju, lai novirzītu kravas no autotransporta uz dzelzceļu. Sanāksmes laikā puses vienojās, ka kopīgi izstrādās konkurētspējīgus priekšlikumus kravu nosūtītājiem, kuri izmanto autotransporta pakalpojumus kravu satiksmē starp Latviju un Krieviju.

Līdzās operatīvās sadarbības jautājumiem, abu dzelzceļu vadītāji kopā ar ekspertiem pārrunāja maršruta izstrādi vilcienam Kaļiņingrada – Sanktpēterburga caur Kauņu un Rīgu, kas ļautu attīstīt starptautiskos pasažieru pārvadājumus. Ņemot vērā, ka šajā jautājumā ir iesaistīta arī Lietuvas puse, nepieciešams panākt vienošanos ar visiem iesaistītajiem dzelzceļiem. Sanāksmes dalībnieki vienojās, ka turpinās iesākto, lai izstrādātu maršrutu Kaļiņingrada – Sanktpēterburga caur Latvijas Republikas teritoriju.