LDz ar Austrijas augsto tehnoloģiju kompāniju apspriež jaunākās tehnoloģiskās tendences dzelzceļa nozarē | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

LDz ar Austrijas augsto tehnoloģiju kompāniju apspriež jaunākās tehnoloģiskās tendences dzelzceļa nozarē

Kaut arī dzelzceļš tradicionāli saistās ar smago rūpniecību, mūsdienu satiksmes organizācija un dažādu pārvadājumu un transporta veidu savstarpējā integrācija rada pieaugošu tendenci augsto tehnoloģiju pielietošanai nozarē – tā pēc tikšanās ar koncerna “voestalpine VAE” (Austrija) prezidentu Dīteru Fricu (Dieter Fritz), “voestalpine VAE” Ziemeļeiropas uzņēmumu grupas vadītāju Oliveru Kraftu (Oliver Kraft) un “voestalpine VAE Rīga” vadību rezumēja VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) prezidents Edvīns Bērziņš.

LDz ar “voestalpine VAE” ekspertiem dažādos projektos sadarbojušies jau vairāk nekā 20 gadu, kopš Austrijas koncerns nolēma bāzēt savu darbību Ziemeļeiropā tieši Rīgā. Tostarp vairāk nekā 2000 Latvijas dzelzceļa infrastruktūrā patlaban iebūvēto pārmiju ir ražotas tieši šajā uzņēmumā. LDz vadītājs ar Austrijas kompānijas pārstāvjiem apsprieda un izvērtēja līdzšinējo sadarbību, kā arī vispārīgi pārrunāja inovāciju tendences dzelzceļa nozarē.

VAS “Latvijas dzelzceļš” prezidents E.Bērziņš: “Pirms divdesmit gadiem tas bija sava veida pionierisms – izmantot tradīcijām bagātajā dzelzceļa nozarē augstās tehnoloģijas un eksperimentēt ar jauniem risinājumiem. Tomēr šie risinājumi ir izrādījušies dzīvotspējīgi un palīdz efektīvāk un, galvenais, drošāk organizēt vilcienu satiksmi. Arī šodien mums ir svarīgi izmantot tehnoloģijas, kas atvieglo darbu un ļauj paaugstināt efektivitāti gan pasažieru, gan kravas vilcienu satiksmes nodrošināšanā.”

“voestalpine VAE” jau gandrīz 160 gadu specializējas pārmiju izgatavošanā, kā arī ražo signalizācijas sistēmas. “voestalpine VAE Rīga” ir dibināta 1994.gadā, un kopš tā laika uzņēmums izgatavojis vairāk nekā 3500 pārmiju dzelzceļu, tramvaju un metro vajadzībām Latvijā, Igaunijā, Somijā, Baltkrievijā, Vācijā, Sauda Arābijā, Kubā u.c.

 

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un sešām meitas sabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDZ CARGO, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDZ infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDZ ritošā sastāva serviss, apsardzes uzņēmuma SIA LDZ apsardze, kā arī loģistikas uzņēmuma SIA LDz Cargo loģistika.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31