Latest news

Izvēlne

LDz ar Ārvalstu investoru padomi diskutē par aktualitātēm dzelzceļa nozarē

19.februārī “Latvijas dzelzceļa” vadība tikās ar Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) pārstāvjiem, lai diskutētu par aktuālajiem jautājumiem dzelzceļa pārvadājumu attīstībā. Tostarp “Latvijas dzelzceļa” prezidents Edvīns Bērziņš iepazīstināja ĀIPL ar Indikatīvā dzelzceļa infrastruktūras attīstības plāna projektu, kas ir priekšnoteikums daudzgadu sadarbības līguma noslēgšanai starp valsti un uzņēmumu “Latvijas dzelzceļš”. Šajā plānā valsts noteiks pasūtījumu, kādas līnijas un kādā kvalitātē nepieciešams uzturēt optimālai dzelzceļa infrastruktūras attīstībai, kā arī noteiks infrastruktūras pārvaldītāja finanšu līdzsvara nodrošināšanas mehānismu. Tas ļaus plānot dzelzceļa infrastruktūras uzturēšanas izmaksas un līdz ar to nodrošināt nozares stabilitāti piecu gadu griezumā. 

Indikatīvais plāns un uz tā bāzes noslēgtais daudzgadu līgums ļaus pārvadātājiem, loģistikas kompānijām un kravu īpašniekiem slēgt ilgtermiņa vienošanās ar paredzamām izmaksām un kravu apjomiem. E.Bērziņš apstiprināja, ka “LDz Loģistika” un kravu pārvadātājs “LDZ Cargo’” arī turpmāk stādās pie tā, lai varētu piedāvāt elastīgus līgumu nosacījumus klientiem. 

Tikšanās laikā LDz iepazīstināja ar izstrādātajiem jauniem maršrutiem, infrastruktūras maksas aprēķināšanu un tās parametriem, kravu pārvadājumu dinamiku, kā arī uzsvēra nepieciešamību veicināt sadarbību ar Skandināvijas valstīm kravu piesaistīšanā. 

Vienlaikus tika pārrunāti kravu pārvadājumu jautājumi sadarbībā ar lielākajiem mērķa tirgiem, tostarp Krieviju. LDz un padomes pārstāvji pauda abpusēju skatījumu, ka Krievijas uzņēmēji ir gatavi un vēlas vest kravas caur Latviju un Latvijas ostām, tomēr esošā Krievijas ostu un infrastruktūras attīstības plāna kontekstā uzņēmēju pieprasījumi ne vienmēr tiek apstiprināti un saskaņoti. Tāpat būtiska loma ir starptautisko attiecību norisēm. 

LDz un ĀIPL vienojās arī turpmāk regulāri tikties un apmainīties ar aktuālo informāciju klātienē. 

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 

Pieteikties jaunumiem