Latest news

Izvēlne

LDz ar ārlietu ministru pārrunā nozares starptautiskās sadarbības virzienus

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) prezidents Edvīns Bērziņš šonedēļ tikās ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču un Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Andreju Pildegoviču, lai pārrunātu transporta un loģistikas nozares starptautiskās aktualitātes un skatījumu par nozares tālāko attīstību.

LDz prezidents E.Bērziņš: “Transporta un loģistikas nozare ir viena no tām tautsaimniecības jomām, kas ir nesaraujami saistītas ar starptautisko ekonomisko sadarbību un kuras attīstību tieši vai netieši ietekmē arī ārpus nozares notiekošie procesi. Ņemot vērā, ka pēdējos gados situācija reģionā ir kļuvusi komplicēta, tai skaitā biznesa attīstībai, uzskatām, ka regulāras tikšanās un diskusijas par attīstības perspektīvām ir būtiskas ne tikai nozares iekšienē, bet arī politiskās dienaskārtības veidošanas līmenī.”

LDz ārlietu ministru informēja par dalību oktobra sākumā notikušajā Baltkrievijas Transporta nedēļā, kuras ietvaros norisinājās tikšanās ar Baltkrievijas dzelzceļa vadību, kā arī Satiksmes ministrijas delegācijas ietvaros LDz viesojās Baltkrievijas-Ķīnas loģistikas kopprojekta “Lielais akmens” teritorijā, iepazīstoties ar šī projekta virzību un potenciālu kravu pārvadājumu veicināšanā.

Tāpat LDz iepazīstināja ar ieceri novembra sākumā plānotā 16+1 valstu sadarbības formāta ietvaros organizēt papildu apaļā galda diskusiju ar nozares pārstāvju iesaisti arī no trešajām valstīm, kā arī – iepazīstināja ministru ar “Latvijas dzelzceļa” tīkla elektrifikācijas projekta gaitu, akcentējot tā nozīmi tranzītkoridora starptautiskās konkurētspējas nodrošināšanā.

Savukārt ārlietu ministrs E.Rinkēvičs uzsvēra, ka arī tikšanos laikā ar citu valstu kolēģiem ir  aktualizējis Latvijas transporta un loģistikas nozares tematiku, tai skaitā atsaucās uz tikšanos ar Turcijas ārlietu ministru, kurš izrādījis interesi par konteinervilcienu maršruta ZUBR pagarināšanas iespējām līdz Turcijai. Šis ir viens no virzieniem, kuru kā potenciāli perspektīvu izskata LDz meitas sabiedrība SIA “LDZ Loģistika”, kas patlaban strādā pie multimodālo kravu pārvadājumu piedāvājuma dažādos maršrutos.

Tikšanās noslēgumā abas puses vienojās iespēju robežās arī turpmāk organizēt šādas tikšanās, aktualizējot starptautiskās lietišķās sadarbības jautājumus.

 

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”. 

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31