Latvijas un Irānas dzelzceļa vadība vienojas kopīgi strādāt pie Ziemeļu-Dienvidu koridora izveides | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Latvijas un Irānas dzelzceļa vadība vienojas kopīgi strādāt pie Ziemeļu-Dienvidu koridora izveides

Šonedēļ uzturoties vizītē Irānā un tiekoties ar šīs valsts amatpersonām, VAS "Latvijas dzelzceļš" prezidents Edvīns Bērziņš un SIA "LDz Loģistika" valdes priekšsēdētājs Verners Lūsis saņēmuši atzinīgu novērtējumu par Latvijas iespējamo lomu un vietu jaunveidojamā Ziemeļu-Dienvidu koridora izveidē.

Vizītes ietvaros E.Bērziņš un V.Lūsis tikās ar Irānas dzelzceļa pirmo viceprezidentu Hoseinu Ašuri (Hossein Ashoori) un, novērtējot Latvijas pieredzi multimodālo pārvadājumu jomā un ģeopolitisko stāvokli, panākta vienošanās par kopīgu turpmāko sadarbību pie Ziemeļu-Dienvidu koridora attīstības, tādējādi sekmējot ilgtspējīga divu nozīmīgu, ekonomiski aktīvu reģionu – Āzijas dienviddaļas un Baltijas jūras reģiona – savienojuma izveidi.

Tāpat vizītes laikā norisinājusies tikšanās ar Irānas tirdzniecības un rūpniecības kameras biedriem. Par sadarbības iespējām interesi pauda vairāk nekā 40 šīs organizācijas pārstāvju. Jāuzsver, ka vizīte Irānā ir vēl viens solis, kas veicina Latvijas tranzīta un loģistikas nozares iekļaušanos jaunajos tirgos.

E.Bērziņš un V.Lūsis vizītē uz Irānu devās kopā ar Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Andreju Pildegoviču un Satiksmes ministrijas valsts sekretāru Kasparu Ozoliņu, kurš sarunā ar Irānas Ceļu un pilsētvides attīstības ministra vietnieku un Irānas Nacionālā dzelzceļa prezidentu uzsvēra Latvijas interesi sadarbībā ar Irānu attīstīt jaunus konteinervilcienu maršrutus. Irānai izteikts piedāvājums izmantot Latvijas transporta infrastruktūru un izdevīgo ģeogrāfisko novietojumu. Sarunās izceltas dzelzceļa transporta priekšrocības un sadarbība ar ostām, kas Irānai paver plašas sadarbības iespējas ar potenciālajiem partneriem, lai savas kravas transportētu uz Eiropu.

 

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31