Latest news

Izvēlne

Latvijas un Baltkrievijas dzelzceļi 5.oktobrī Minskā vienojās par ciešāku sadarbību

“Latvijas dzelzceļš” un Baltkrievijas dzelzceļš Minskā notikušās izstādes "Transport and Logistics 2016" ietvaros parakstītīja vienošanos, kas paredz ciešāku sadarbību tranzīta koridoru tarifu noteikšanā, pakalpojumu sniegšanas un mārketinga jomā. Savukārt SIA “LDz Cargo” un Baltkrievijas dzelzceļa vienošanās paredz efektīvāku dokumentu apriti elektroniskā veidā, lai pārvadājumi varētu notikt raitāk.

LDz prezidents Edvīns Bērziņš žurnālistiem uzsvēra, ka parakstot vienošanos “sperts svarīgs solis virzībā uz vienošanos ar Baltkrieviju par multifunkcionālu vienotu tarifu Latvijas un Baltkrievijas tranzīta koridorā”.

Dzelzceļi vienojušies par nākamajiem soļiem, lai abu valstu tranzīta koridori darbotos efektīvāk un tādējādi varētu piesaistīt jaunas kravas.

Savukārt Baltkrievijas dzelzceļa vadītājs Vladimirs Morozovs uzsvēra šīs vienošanās nozīmīgumu, skaidrojot, ka vēsturiski abas valstis tranzīta nozarē ir konkurējušas, taču patlaban panākta vienošanās par ciešāku sadarbību.

Sadarbības vienošanos kravu pārvadājumu attīstīšanu no Āzijas virziena parakstīja arī LDz meitasuzņēmums SIA LDz Loģistika, kā arī Baltkrievijas dzelzceļa kompānija Belintertrans.