Latest news

Izvēlne

Latvijas dzelzceļa muzejā apskatāma vides izstāde “Ar vienu vilcienu rītdienā”

Latvijas dzelzceļa muzeja pagalmā apskatāma Satiksmes ministrijas rīkotā vides izstāde “Ar vienu vilcienu rītdienā”, kas iepazīstina ar topošo Rail Baltica dzelzceļa līniju. Ceļojošā vides izstāde veidota Rail Baltica ātrgaitas vilciena dizaina formā, un tā ir bagātīgi ilustrēta ar informāciju gan par pašu projektu, gan dzelzceļa aizsākumiem Latvijā.

Izstādes apmeklētāji saistošā un viegli uztveramā veidā var iepazīties ar Rail Baltica projekta aktualitātēm, plānoto starptautisko un reģionālo satiksmi, kravu loģistikas attīstības iespējām novadu pašvaldībās, kā arī faktiem par vēsturisko dzelzceļa savienojumu ar Eiropu. 

Izstādes stends būs interesants visām apmeklētāju vecumu grupām, jo tas aprīkots ar QR kodiem, kurus nolasot ar viedierīci, var noskatīties video par Rīgas Centrālās stacijas vīziju, plānoto ātrgaitas dzelzceļa staciju lidostā “Rīga” un citām tēmām, vai arī noklausīties leģendas par Rail Baltica topošo staciju atrašanās vietām.

Padomāts arī par apmeklētājiem ar bērniem, piedāvājot interaktīvu atmiņas spēli “Atrodi vienādos”, kurā bērniem jāatrod attēli par Rail Baltica projekta vides, pasažieru drošības un ērtības tēmām.

Izstādes atklāšanā Dzelzceļa muzeja direktore Ieva Pētersone uzsvēra, ka izstādes izvēlētā vieta nav nejauša, jo Torņakalns ir senākais dzelzceļa kvartāls Pārdaugavā, un dzelzceļš savu 154 gadu pastāvēšanas laikā šo Pārdaugavas rajonu ir ļoti būtiski mainījis.

“Ir bijusi aktīva saimnieciskā rosība, kas gan padomju perioda laikā ar noliktavu un tā dēvēto “būdiņu arhitektūru” ir samērā daudz degradējusi apkārtējo vidi. Tāpēc prieks, ka Dzelzceļa muzejs bija pirmais, kas sāka šo vidi sakopt. Tika nojaukta betona sēta, iztīrīta apkārtne, kas pamazām sāk attīstīties, jo netālu uzcelta Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas universitātes mācību korpusi un drīzumā blakus tiks uzbūvēta Rail Baltica līnija, kas būs būtisks šīs vietas attīstības virzītājs. Un ceru, ka arī turpmāk Dzelzceļa muzejam būs vieta šajā attīstības vīzijā,” sacīja I.Pētersone.

No 2022. gada pavasara līdz rudenim izstāde apceļoja Latvijas novadu pašvaldības, ko šķērsos topošā Eiropas sliežu platuma dzelzceļa līnija. Tā viesojusies Salaspils, Mārupes, Siguldas, Olaines, Bauskas, Limbažu, Ķekavas, Ropažu novados un dzelzceļa stacijā “Imanta”, Rīgā. 

Sadarbībā ar VAS “Latvijas dzelzceļš” izstāde Latvijas dzelzceļa muzejā būs apskatāma līdz 2023. gada 28. oktobrim. Muzeja darba laiks: P. slēgts, O., T. 10.00-17.00, C. 10.00-20.00, P., S. 10.00-17.00, Sv. slēgts.

Izstāde tapusi ar Eiropas Savienības Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta atbalstu.