Latest news

Izvēlne

Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā aplūkojama izstāde "Rotaļlietas uz riteņiem"

Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs sadarbībā ar Retro auto muzeju, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju, Rīgas motormuzeju, Antīko automobiļu klubu un privātiem kolekcionāriem no 9. līdz 25. oktobrim aicina uz izstādi “Rotaļlietas uz riteņiem”.

Ik gadu rudens skolēnu brīvdienās muzejā pulcējās dzelzceļa modelisma entuziasti un pa sliedēm riņķoja vilcienu sastāvi. Taču notikumi 2020. gadā  izmainīja visu, arī šo tradīciju. Pielāgojoties situācijai, muzejs piedāvā izstādi divu nedēļu garumā, kurā apskatāmi vairāki desmiti dažādu mērogu kolekciju modeļi un braucošas rotaļlietas – vilcieni, mašīnas, pedāļu auto, velosipēdi, skrejriteņi, leļļu rati un pat zirdziņš uz riteņiem.

Izstādes senākais priekšmets – uzvelkams vilciens, nāk no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja, bet jaunākais, mūsdienu bērnu iemīļotais Dip Daps no Kuldīgas.  Pa vidu skarbiem, vienkāršiem, pat robustiem padomju laika spēļu auto, izstādē gozējas arī spīdīga un koša japāņu lokomotīve.

Līdzās Padomju Latvijā ražotajām un iecienītajām Gunāra Glūdiņa dizaina “Spārītēm”, apskatāmi arī citi trīsriteņi un skrejriteņi. Pedāļu auto nav un nebija katram bērnam pieejama rotaļlieta, tomēr vienmēr piesaistīja uzmanību ar savu līdzību īstajiem auto.

Padomju laika sekcija simbolizē stāstu par automašīnu, vilcienu un lidmašīnu modeļiem, kas daudzās ģimenēs bija goda vietā kopā ar glāzēm un kristāla vāzēm, tomēr, agri vai vēlu, nokļuva uz paklāja pie citām spēļu mantām.

Kā allaž kustībā izstādē būs Dzelzceļa muzeja kolekcijas dažādu mērogu vilcieni, Andreja Kovaļevska Latvijas mazpilsētas dzelzceļš un Jiri Čekana izcili detalizētie maketi.

Izstāde norises vieta: Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs, Uzvaras bulvāris 2A, Rīga

Ieejas maksa:

Pieaugušie - 5.00 EUR

Studenti, pensionāri - 3.50 EUR

Bērni no 4 gadu vecuma - 1.00 EUR

Ģimenes biļete (2 pieaugušie un 2 vai vairāk bērni) - 12.00 EUR

 

Muzeja teritorijā pieejama bezmaksas autostāvvieta. Tāpat uz muzeju var ērti nokļūt gan ar sabiedrisko transportu, gan velosipēdiem.

 

Plašāka informācija:

20032331, www.railwaymuseum.lv