Latest news

Izvēlne

Latvijas dzelzceļš sāk platformu modernizāciju Vaivaru stacijā; saglabās un pārvietos vēsturisko Vaivaru stacijas ēku

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) trešdien, 28.oktobrī,  uzsāk būvdarbus nu jau vienpadsmitajā dzelzceļa stacijā – Vaivaros - turpinot vērienīgo dzelzceļa pasažieru infrastruktūras modernizācijas projektu Jūrmalas līnijā.

Šīs stacijas modernizācijas ietvaros, vēsturiskā Vaivaru stacijas ēka tiks saglabāta kā kultūrvēsturisks arhitektūras piemineklis un pārvietota tālāk, Skautu ielas malā, blakus jaunajai modernizētajai gājēju pārejai.

Veco ēku funkcionāli vairs nav iespējams izmantot dzelzceļa pieturas punkta vajadzībām, jo paaugstinot peronu, tā atrastos ievērojami zemāk par peronu, un pasažieriem būtu apgrūtināta nokļūšana stacijā.

Taču, respektējot industriālo mantojumu un Valsts kultūras pieminekļu inspekcijas (VKPAI) prasības, ēka tiks saglabāta un pārvietota uz piemērotu laukumu LDz teritorijā, kas atrodas blakus dzelzceļam, pārsimts metrus tālāk no līdzšinējās vietas. Ēkas pārvietošanas būvprojektu ir saskaņojuši gan VKPAI, gan Jūrmalas būvvalde. Ēkas pārvietošana notiks sertificēta būvuzrauga vadībā – tā vispirms tiks izjaukta, katra detaļa tiks numurēta un nogādāta noliktavā. Līdz nākamā gada jūnija beigām ēka tiks atjaunota līdzšinējā veidolā un novietota jaunajā vietā. Pēc tam tai konkursa kārtībā tiks meklēts piemērots nomnieks, kas, respektējot ēkas vēsturisko mūžu, varēs dot tai otro elpu.

Vaivaru stacijas modernizācijā ietilpst gan platformu pārbūve, gan stacijas ēkas funkciju nodrošināšanai  ieprojektētas, vidē iederīgas, ar koku apšūtas moduļa tipa būves, kur ierīkotas kases telpas, sakaru telpas un sanitārais mezgls, kas piemērots  arī personām ar īpašām vajadzībām.

Jaunā stacijas ēka atradīsies tuvāk  Skautu ielai un pasažieriem būs vēl ērtāk sasniedzama.

Lai paspētu pabeigt projektus laikā un mazāk traucētu vilcienu kustībai, darbi notiks sešas dienas nedēļā no  pl.8.00-20.00 un arī naktīs, ja tas būs nepieciešams. LDz aicina iedzīvotājus un pasažierus izturēties ar izpratni pret iespējamām ar būvniecības darbiem saistītām neērtībām.

Svarīgi!

Lai nodrošinātu pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu no vilciena būvdarbu laikā, no 28. oktobra Vaivaru stacijā tiks mainītas pasažieru iekāpšanas - izkāpšanas un vilciena apstāšanās vietas – uz esošajām platformām, bet attālāk no tagadējās stacijas ēkas. Īpaša uzmanība tiks pievērsta, lai būvdarbu laikā būtu nodrošināta ērta piekļuve arī  cilvēkiem ratiņkrēslos, izvietojot informatīvās zīmes par pieejām un uzbrauktuvēm.

LDz aicina uzturēties tikai vietās, kur tas ir atļauts, un sekot norādēm.

Šobrīd projekta ietvaros notiek pēdējo būvprojektu saskaņošanas procedūras, lai drīzumā būvdarbus uzsāktu arī atlikušajās divās Jūrmalas virziena stacijās – Zolitūdē un Imantā.

Modernizācijas darbu laikā maksimāli tiks saglabāts esošais vilcienu kustības grafiks, un tikai atsevišķos gadījumos iespējamas nelielas izmaiņas vilcienu kustībā, par ko pasažieri iepriekš tiks informēti  - informācija par izmaiņām būs pieejama gan stacijās un vilcienos, gan a/s Pasažieru vilciens mājas lapā, kā arī pa dzelzceļa uzziņu tālruni 80001181.