Latvijas dzelzceļš piedalās starptautiskajā izstādē TransKazahstan2017 | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Latvijas dzelzceļš piedalās starptautiskajā izstādē TransKazahstan2017

1.novembrī Astanā atklāta viena no lielākajām starptautiskajām transporta un loģistikas izstādēm 1520mm sliežu platuma dzelzceļa valstīs – TransKazakhstan 2017, kurā piedalās arī “Latvijas dzelzceļš”.
Izstādi kopā ar Kazahstānas dzelzceļa viceprezidentu Sanžaru Jelubajevu un citām amatpersonām atklāja LR Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis.
Izstādes ietvaros LDz viceprezidents Ainis Stūrmanis tikās ar Sanžaru Jelubajevu un pārrunāja sadarbības iespējas Kazahstānā topošajā Horgosas loģistikas mezgla attīstībā. Kazahstānas dzelzceļš piedāvāja izmantot jau esošo LDz konteinervilciena Baltika-Tranzit maršrutu. Jau tuvākajā laikā plānota kopīgas abu dzelzceļu darba grupas izveide, kā arī Horgosas ostas apmeklējums.
Puses arī vienojās strādāt pie elektroniskās datu apmaiņas ieviešanas pilnveidošanas šajā maršrutā, kas ievērojami atvieglotu sadarbību maršruta konkurētspējas veicināšanā.
Kazahstānas vicepremjera vizītes laikā 29.septembrī LDz prezidents E.Bērziņš un Kazahstānas dzelzceļa viceprezidents Sanžars Jelubajevs parakstīja memorandu par sadarbību tranzīta maršrutu attīstībā, tostarp kopīgu darbu uz Kazahstānas un Ķīnas robežas topošā Horgosas ostas loģistikas centra attīstībā un jaunu tranzīta plūsmu nodrošināšanā caur to. Saskaņā ar memorandu abas puses apņemas nodrošināt konteinervilcienu pārvadājumus no Ķīnas caur Kazahstānu līdz Rīgai, kā arī savstarpēji sadarbosies, lai Horgosas ostas teritorijā sekmētu pārvadāto kravu apstrādi transportēšanai uz Eiropu un atpakaļ uz Ķīnu.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31