Latest news

Izvēlne

Latvijas dzelzceļš pārrunā infrastruktūras jautājumus ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu

Turpinot tikšanos ciklu ar Latvijas pašvaldību vadītājiem, kuru teritorijās dzelzceļam ir liela ekonomiskā nozīme, šodien VAS “Latvijas dzelzceļš “ valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš tikās ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu un vienojās par sadarbību vairākos būtiskos jautājumos.

Sarunas gaitā LDz vadītājs ar Rīgas mēru vienojās regulāri apsekot vietas, kur robežojas dzelzceļa nodalījuma joslas ar pilsētas teritoriju un ielām, lai konstatētu, kurās problēmvietās jāizveido drošas pārejas un kuras vietas jānorobežo, lai nebūtu iespējama nedroša sliežu šķērsošana. Abas puses uzsvēra šī jautājuma risināšanas būtisko nozīmi, lai uzlabotu drošību dzelzceļa tuvumā.

Tāpat tika pārrunāts Kundziņsalas projekts, kas tiek attīstīts, lai atbrīvotu Rīgas vēsturisko centru no termināļiem, pārceļot tos uz kreiso krastu.

Sarunas gaitā tika apspriesti arī jautājumi saistībā ar Torņakalna teritoriju, kur pašvaldība vēlas attīstīt sabiedriskā transporta mezglu, trokšņu izolācijas sienām  un elektrifikācijas projektu.

“Rīga ir nozīmīgs dzelzceļa transporta mezgls, tādēļ pašvaldība mums ir ārkārtīgi svarīgs sadarbības partneris. Ir būtiski atrast kompromisus un veidot konstruktīvu sadarbību gan ikdienas problēmu risināšanā, gan arī domājot par stratēģisku transporta tīkla attīstību nākotnē,” uzsvēra VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

N.Ušakovs uzsvēra tikšanās nozīmīgumu, pamatojoties uz to, ka LDz ir viens no lielākajiem darba devējiem, kā arī būtisks partneris pilsētvides un pilsētas transporta sistēmas attīstībā: “Pilsēta kopā  ar “Latvijas dzelzceļu” risina un turpinās risināt  aktuālos jautājumus, kas svarīgi  gan Rīgas iedzīvotājiem, gan visai  valstij. Mums ir kopīga izpratne par veicamajiem darbiem”.

Sarunas noslēgumā abas puses vienojās sadarboties un atbalstīt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) iniciatīvu organizēt “Astana EXPO 2017” Latvijas stendu, kā arī pateicās viens otram par sapratni un sadarbību ikdienas problēmu risinājumu meklējumos.

 

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitas sabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDZ CARGO, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDZ infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDZ ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDZ apsardze.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31