Latvijas dzelzceļš nodod pagaidu ekspluatācijā pirmās paaugstinātās platformas Bulduru stacijā | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Latvijas dzelzceļš nodod pagaidu ekspluatācijā pirmās paaugstinātās platformas Bulduru stacijā

VAS “Latvijas dzelzceļš”  speciālisti kopā ar Inženiera un uzņēmēja pārstāvjiem izveidotās  komisijas sastāvā ir pieņēmuši pagaidu ekspluatācijā jaunās paaugstinātās  dzelzceļa pasažieru platformas un to aprīkojumu Bulduru stacijā.

Tas nozīmē, ka jau no ceturtdienas  19.novembra pasažieriem būs iespēja izmantot jaunās platformas un vilcienos iekāpt būs vieglāk, bet pilnībā jaunās infrastruktūras ērtības varēs izbaudīt pēc tam, kad tiks iegādāti jaunie vilcieni.  Bulduri ir pirmā no 16 Jūrmalas un Jelgavas virzienu stacijām, ko pēc modernizācijas nodod pagaidu ekspluatācijā. Pagaidu ekspluatācija nozīmē, ka platformas ir izmantojamas to pamata funkcijai un komisija tās atzinusi par cilvēkiem drošām un prasībām atbilstošām, taču līdz pilnīgai nodošanai ekspluatācijā uzņēmējam  pēc komisijas norādījumiem ir jānovērš nebūtiski trūkumi, lai parakstītu aktu par dzelzceļa infrastruktūras daļas nodošanu ekspluatācijā.

Atbilstoši līguma nosacījumiem 2 gadu laikā uzņēmējam par saviem līdzekļiem būs jānovērš visi defekti, kas atklāsies ekspluatācijas laikā.

Tuvāko nedēļu laikā pakāpeniski pagaidu ekspluatācijā tiks nodota dzelzceļa infrastruktūras daļa arī pārējās   stacijās – kā nākamās ir plānotas Dzintari, Babīte, Melluži un Asari.

Šobrīd turpinās intensīvi būvdarbi 11 stacijās un pieturas punktos Jūrmalas līnijā, īpaši staciju ēkās, un līdz gada beigām tiks uzstādītas arī pasažieru apziņošanas un videonovērošanas sistēmas. Būvdarbi tuvojas noslēgumam arī Jelgavas un Olaines stacijās,  kā arī intensīvi notiek Cukurfabrikas pieturas punktā.

Pašlaik būvnieks veic pēdējās būvprojektu saskaņošanas procedūras, lai uzsāktu būvdarbus arī Imantas stacijā.

Modernizācijas darbu laikā maksimāli tiek saglabāts esošais vilcienu kustības grafiks, un tikai atsevišķos gadījumos iespējamas nelielas izmaiņas vilcienu kustībā, par ko pasažieri iepriekš tiks informēti  - informācija par izmaiņām būs pieejama gan stacijās un vilcienos, gan a/s “Pasažieru vilciens” mājas lapā, kā arī pa dzelzceļa uzziņu tālruni 80001181.

Pasažieru infrastruktūras modernizācijas ietvaros LDz izbūvē paaugstinātās platformas, sakārto komunikāciju sistēmas, ierīko LED apgaismojumu, ūdens apgādes un novadīšanas sistēmas.  Platformas aprīko ar nojumēm un soliņiem, kur to pieļauj dzelzceļa tehniskie ekspluatācijas noteikumi, kā arī uzstāda informatīvās plāksnes ar staciju nosaukumiem un norādēm, izbūvē drošības „labirintus”, margas, izveido uzbrauktuves pasažieriem ar īpašām vajadzībām. Staciju teritorijās LDz sakārto laukumus, gājēju celiņus, pārejas, bet staciju ēkām veic atjaunošanas  vai nelielus pārbūves darbus, vizuāli sakārtojot ēku fasādes, kā arī visās stacijās izbūvējot mūsdienu prasībām atbilstošus sanitāros mezglus. Infrastruktūras modernizācija nodrošinās ērtāku piekļuvi stacijas ēkām, kā arī atvieglos iekāpšanu un izkāpšanu no vilciena gan pasažieriem ar īpašām vajadzībām, gan vecākiem ar bērnu ratiņiem, senioriem un citiem sabiedriskā transporta pasažieriem. Visās stacijās tiks uzstādīta videonovērošana un ierīkota moderna  pasažieru apziņošanas sistēma.

Projektētājs un būvdarbu veicējs ir pilnsabiedrība „RBSSKALS Būvsabiedrība un Leonhard Weiss RTE”. Pasažieru apziņošanas sistēmu un videonovērošanu ierīkos  SIA „Komerccentrs Dati grupa”  Dzelzceļa pasažieru infrastruktūras modernizācija pilnā apmērā tiek finansēta no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļiem.