Latest news

Izvēlne

Latvijas dzelzceļš ieinteresēts attīstīt sadarbību ar ORLEN Lietuva

Šonedēļ VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) vadība tikās ar naftas pārstrādes kompāniju ORLEN Lietuva (OL) un abas puses atzīmēja līdzšinējo sadarbību kā ļoti veiksmīgu un daudzsološu.

LDz šobrīd pārvadā OL naftas produktus klientiem Latvijā un Igaunijā., Abas puses apliecināja savu interesi attīstīt sadarbību, kam šobrīd būtisks šķērslis ir dzelzceļa savienojuma trūkums posmā Mažeiķi- Reņģe.

“Tiklīdz sliedes Reņģes posmā tiks atjaunotas, mēs esam gatavi palielināt pārvadāto kravu apjomu uz dažādiem galamērķiem. Kopš 2008. gada mēs šajā posmā uzturam sliežu ceļus sagaidot, ka mūsu kolēģi no Lietuvas dzelzceļa izpildīs savu apņemšanos un atjaunos sliežu savienojumu savā robežas pusē,” norāda VAS “Latvijas dzelzceļš” viceprezidents Ēriks Šmuksts.

Šobrīd OL caur Latviju var pārvadāt ierobežotu kravu apjomu, jo Lietuvas dzelzceļš 2008. gadā nojauca īsāko sliežu ceļu savienojumu no Mažeiķiem uz Latviju (caur Reņģi).

 

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitas sabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDZ CARGO, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDZ infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDZ ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDZ apsardze.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31