Latvijas dzelzceļš ar Ogres novada pašvaldību vienojas par sadarbību divlīmeņu šķērsojuma projektēšanā | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Latvijas dzelzceļš ar Ogres novada pašvaldību vienojas par sadarbību divlīmeņu šķērsojuma projektēšanā

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) otrdien noslēdza līgumu ar Ogres novada pašvaldību, kurā vienojās par sadarbību divlīmeņu šķērsojuma risinājuma izstrādē un projektēšanā, tādējādi uzlabojot drošības līmeni dzelzceļa tuvumā. LDz prezidents Edvīns Bērziņš un Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis uzsvēra, ka ikviena problēma ir risināma, ja visas puses ir ieinteresētas un gatavas sadarboties, kā tas ir šajā gadījumā.

E.Bērziņš: “Vienošanās par sadarbību ar Ogres novada pašvaldību ir labs piemērs, kā salīdzinoši īsā laikā nonākt no būtiskas, ieilgušas problēmas līdz konkrētam risinājumam. Esmu gandarīts, ka kopīgi esam tikuši līdz konkrēta risinājuma projektēšanai, un ceru, ka jau drīzā nākotnē pilsētas iedzīvotāji varēs izmēģināt jauno risinājumu un absolūti droši šķērsot dzelzceļu.”

Arī E.Helmanis izteica gandarījumu par panākto vienošanos, norādot, ka patlaban pašvaldība kā piemērotāko šķērsojuma risinājumu izskata gājēju tuneļa izbūvi zem dzelzceļa Mālkalnes prospektā un autotransporta tuneli Kalna prospektā, kas būtu gan izmaksu, gan praktiskā izpildījuma ziņā labākais risinājums. E.Helmanis: “Būvējot tiltu, tam būtu jābūt samērā augstam, taču mums jānodrošina ērta piekļuve un dzelzceļa šķērsošana arī vecākiem cilvēkiem, māmiņām ar bērnu ratiņiem un citām iedzīvotāju grupām. Līdz ar to ērts, visiem pieejams, labi apgaismots tunelis ir vispiemērotākais risinājums.”

Ogres pašvaldības pārstāvis arī izteica gandarījumu, ka šogad notikusī vadības maiņa LDz ir veicinājusi efektīvāku dialogu ar pašvaldībām un kopīgi rasta izpratne, ka, tikai apvienojot resursus un strādājot roku rokā, iespējams panākt gan vienai, gan otrai pusei, gan visiem iedzīvotājiem piemērotu risinājumu.

Noslēgtais sadarbības līgums paredz, ka pašvaldība veiks izpēti par iespējamajiem tehniskajiem risinājumiem, kā arī izstrādās projektēšanas uzdevumu un tehnisko projektu šķērsojumu izbūvei un aprīkošanai, izsludinot atbilstošu iepirkumu. Savukārt LDz apņēmies līdzfinansēt minētos darbus, kā arī līdz jaunā šķērsojuma izbūvei veikt nepieciešamos uzlabojumu esošās gājēju pārejas sakārtošanai Mālkalnes prospektā.

 

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitas sabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDZ CARGO, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDZ infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDZ ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDZ apsardze.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31