Latvija – Ķīnas uzņēmēju sadarbības partneris | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Latvija – Ķīnas uzņēmēju sadarbības partneris

Trešdien, 8.martā, Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš atklāja  SM nozares atašeja biroju Latvijas vēstniecībā Ķīnā,  lai stiprinātu Latvijas un Ķīnas tranzīta un ekonomisko sadarbību, kā arī informētu uzņēmējus par iespējām, ko  sniedz Latvijas aktivitātes un potenciāls 16+1 valstu loģistikas sekretariāta sadarbības formātā.

Satiksmes ministrijas atašeja birojs, kurš atklāts Latvijas Republikas vēstniecības telpās, ir pirmā un vienīgā Baltijas valstu satiksmes, tranzīta un sakaru nozares pārstāvniecība Ķīnā, kura veicinās un sekmēs Latvijas nozīmi tranzīta un pārvadājumu attīstībā no Ķīnas uz Eiropas valstīm. Biroja atklāšanā piedalījās Latvijas Republikas vēstnieks Ķīnā Māris Selga un nozares atašejs Helmuts Kols.

Latvijas loģistikas nozares galvenā  prioritāte  ir sadarbības attīstīšana ar valstīm, kuras aktīvi strādā Zīda ceļa ("One Belt One Road") iniciatīvas ietvarā un īpaši ar Ķīnu. Lai Latvija sekmīgi varētu izmantot iespējas, ko Latvijai sniedz loģistikas sektoru koordinējošās valsts statuss 16+1 formātā, pērn valdība pieņēma lēmumu par diplomātiskās kapacitātes stiprināšanu tieši transporta un loģistikas jomā un tika izveidots transporta nozares atašeja amats Latvijas vēstniecība Ķīnā, kura uzdevums ir stiprināt praktisko sadarbību gan ar valsts, gan privātā sektora pārstāvjiem.

SM Valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš Latvijas delegācijas sastāvā  piedalās Latvijas – Ķīnas Apvienotās komitejas sēdē, kā arī tiekas ar Ķīnas Tautas Republikas amatpersonām un  tranzīta un loģistikas nozares pārstāvjiem. 

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31