Latest news

Izvēlne

Kvalitatīvi loģistikas pakalpojumi un laba sadarbība ļāvusi “Latvijas dzelzceļš” koncernam 2020.gadā sasniegt pēdējo trīs gadu graudu pārvadājumu rekordu

Pateicoties kvalitatīviem, uz klienta vajadzībām orientētiem loģistikas pakalpojumiem un labai savstarpējai sadarbībai ar graudkopības nozares pārstāvjiem, "Latvijas dzelzceļš" (LDz) 2020.gadā transportējis rekordlielus ražas apjomus – vairāk nekā 4,2 miljonus tonnu graudu.

Kopumā šī gada laikā ir pārvadāti 4,25 miljoni tonnu graudu, kas ir par 3,9% vairāk nekā 2019.gada laikā. Tāpat šogad ir pieaugums iekšzemes pārvadājumu sektorā - ja 2019.gadā transportēti 928 tūkstoši tonnu, šogad - 1,17 miljoni tonnu, no kurām lielākā daļa nogādātas ostās tālākai transportēšanai uz citām valstīm. Tikmēr importa pārvadājumu sektorā saglabājušies 2019.gada rādītāji  - 2,62 miljoni tonnu.

“Līdz ar VAS “Latvijas dzelzceļš” īstenotajām uz mērķa tirgu un kravu diversifikāciju vērstajām aktivitātēm mēs visa 2020.gada garumā īpašu uzmanību pievērsām arī iekšzemes pārvadājumu attīstībai. Pateicoties gan LDz spējai operatīvi reaģēt uz tirgus vajadzībām, gan arī vairāku gadu garumā veidotajai veiksmīgajai sadarbībai ar graudkopības nozarē strādājošajiem uzņēmumiem un ostu termināļiem, šogad pa “Latvijas dzelzceļa” infrastruktūru tika pārvadāts rekordliels graudu kravu apjoms.  Nenoliedzami, ik gadu graudu raža ir atkarīga arī no laika apstākļiem, tomēr šis ir tas kravu segments, ko arī nākotnē plānojam attīstīt, tostarp palielinot arī aktīvākus graudu pārvadājumus importā,” uzsver VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs.

 Graudu pārvadājumi pa Latvijas dzelzceļa infrastruktūru notiek visu gadu, tomēr aktīvā pārvadājumu sezona ir vasaras beigās - rudenī, kad graudi tiek kulti un  intensīvi transportēti galvenokārt uz ostām. Šogad aktīvā pārvadājumu sezona bija no augusta līdz novembra beigām, un šo četru mēnešu laikā kopumā ir transportēti 1,9 miljoni tonnu, kas arī ir pēdējo trīs gadu graudu pārvadājumu rekords. Arī gadā pārvadāto graudu kopējais apjoms ir lielākais pēdējo trīs gadu laikā.

Ievērojams pieaugums ir iekšzemes pārvadājumos, transportējot vietējās izcelsmes graudus - šogad četru mēnešu laikā iekšzemē transportēti 846,6 tūkstoši tonnu - par 29,8% vairāk nekā 2019.gadā, no tiem lielākais apjoms vests uz ostām - 727,3 tūkstoši tonnu, par 26,3% pārsniedzot iepriekšējā gada rādītājus.

Lai gan nedaudz mazākos apjomos, tomēr pārvadājumi tika veikti arī importā, no citām valstīm ievedot un uz ostu termināļiem vai citiem galamērķiem transportējot 998 tūkstošus tonnu.