Koncerna “Latvijas dzelzceļš” uzņēmumi aicina jauniešiem izmantot unikālu iespēju un pieteikties ekskursijām “Atvērto durvju nedēļas” ietvaros | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Koncerna “Latvijas dzelzceļš” uzņēmumi aicina jauniešiem izmantot unikālu iespēju un pieteikties ekskursijām “Atvērto durvju nedēļas” ietvaros

Pirmdiena, 4 Aprīlis, 2016

Koncerns “Latvijas dzelzceļš” aicina jauniešus iepazīt koncerna uzņēmumus un uzzināt vairāk par tiem. Par pārstāvētākajām profesijām uzņēmumos, par ikdienas darba pienākumiem dažādās profesijās, par nepieciešamajām prasmēm un zināšanām, lai strādātu uzņēmumā, kā arī iegūt visu informāciju par prakses iespējām “Latvijas dzelzceļā”.

“Latvijas dzelzceļš” aicina 8.-12. klases audzēkņus piedalīties “Atvērto durvju nedēļas” pasākumos Rīgā, Daugavpilī un Liepājā.

 

Norises vieta: Rīga

Norises dienas: 11.04. 13.04. 14.04.

Skolēni varēs apskatīt vilcienu kustības organizēšanu, iepazīt ierīces un vadības sistēmas, kuras izmanto vilcienu dispečeri vilcienu kustības organizēšanai.

Ekskursijas laikā jaunieši apmeklēs Šķirotavas stacijas šķirošanas parku un modernizēto šķirošanas uzkalnu. Tās ietvaros tiks apskatīta visa stacija un izklāstīts manevru dispečera darbs un kā notiek sastāvu izformēšana pa virzieniem.

Lokomotīvju remonta centrā jauniešiem būs iespēja aplūkot modernizētās manevru dīzeļlokomotīves ČME3M un ar bezdīzeļa busteriem aprīkotas ČME3ME lokomotīves. Šeit arī varēs redzēt, kā notiek degvielas uzglabāšana un dīzeļlokomotīvju ekipēšana. Tāpat jauniešiem būs iespēja apskatīties dzelzceļa mašīnu COMPELVAC vai drezīnu MPT-6.

Pēc Lokomotīvju remonta centra apmeklējuma jaunieši dosies uz SIA “LDZ apsardze”, kur uzņēmuma vadība iepazīstinās ar uzņēmumu. Apmeklējot “LDz apsardze” skolēni varēs apskatīt apsardzes operatīvo automašīnu (aprīkojumu) un iepazīties ar operatīvā darbinieka ekipējumu, kā arī būs aplūkot klātienē vienu no Latvijas modernākajiem videonovērošanas un operatīvās vadības centriem.

Dienas noslēgumā jauniešiem būs iespēja pašiem iejusties mašīnista lomā, izmēģinot mašīnista mācību trenažieri. Trenažieris imitē mašīnista vadības pults un Šķirotava – Valga iecirkņa stacijas un ceļa posmus ar visiem signāliem, pārbrauktuvēm, ceļa profilu un plānu. Šo trenažieri ikdienā izmanto mašīnista palīgi, kas viņiem ļauj gūt praktiskās iemaņas un pieredzi, gatavojoties pārcelties mašīnista amatā.

 

Norises vieta: Daugavpils

Norises dienas: 11.04. 13.04. 15.04.

Skolēniem būs iespēja apskatīt kā tiek organizēta vilcienu kustība un kā strādā vilcienu dispečeri.

Jaunieši uzzinās par dzelzceļa mašīnu pielietojumu veicot sliežu ceļu remonta un atjaunošanas darbus, kā arī parādīsim kā un kur notiek dzelzceļa mašīnu remonts.

Skolēniem būs iespēja uzzināt par sliežu ceļu montieru darba specifiku. Apskatīt, kā notiek dzelzceļa sastāvu izformēšana šķirošanās uzkalnā.

Dienas noslēgumā jauniešiem būs iespēja izmēģināt virtuālo trenažieri, kas imitē mašīnista vadības pulti, jeb ļauj iejusties mašīnista lomā un saprasts, kā tas ir - vadīt vilcienu. Skolēniem būs iespēja pašiem veikt izmēģinājuma braucienu, lai būtu interesantāk - simulēsim vilces bojājumus, ārkārtas situācijas un dažādus laika apstākļus.

 

Norises vieta: Liepājā

Norises diena: 12.04.

Skolēniem būs iespēja iepazīties ar Liepājas stacijas dežuranta un centralizācijas posteņa dežuranta darba vietām, kā arī iepazīties ar jauno vilcienu kustības organizāciju pēc mikroprocesoru centralizācijas sistēmas ieviešanas.

Dienas turpinājumā jaunieši iepazīs stacijas parka dežuranta un dzelzceļa signalizētāja darbu, kuru pienākumos ietilpst ritošā sastāva nostiprināšana ar bremžu kurpēm, kā arī būs iespēja aplūkot Liepājas stacijas MPC elektroapgādes darbības principu, pārmijas, luksoforu, sliežu ķēdes un stacijas ierīču stāvokli uz monitora.

Tāpat skolēniem būs iespēja iepazīt Liepājas vagonu tehnisko apskates punktu, kur notiek vagonu tehniskā apkope, pieņemot un aizlaižot kravas vilcienus,  kravas vagonu remonta organizācija un vagonu detaļu remonta jauno iekārtu apskate.

Individuāla vai grupas pieteikšanās portālā prakse.lv

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31