Jaunu un talantīgu speciālistu piesaiste dzelzceļa nozarei ir izšķiroša tās attīstībai | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Jaunu un talantīgu speciālistu piesaiste dzelzceļa nozarei ir izšķiroša tās attīstībai

Pirmdiena, 29 Oktobris, 2018

Ikviena uzņēmuma galvenais virzītājspēks un izaugsmes veicinātājs ir tā darbinieki. To pirmdien, 29.oktobrī VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) un Starptautiskās dzelzceļu savienības (UIC) rīkotajā konferencē "Jauno talantu piesaiste augošas konkurences un atvērta darba tirgus apstākļos" uzsvēra LDz prezidents Edvīns Bērziņš.

Darbaspēka piesaiste un jauno talantu attīstība ir viens no aktuālākajiem jautājumiem mūsdienu mainīgajos darba tirgus apstākļos, kad pieaugoša loma ir inovācijām un mainīgā tirgus radītajiem izaicinājumiem. Arī dzelzceļa nozare nav izņēmums, un tai jāspēj mainīties un piesaistīt jaunus speciālistus. "Pat ar vislabāko aprīkojumu un sistēmām ikvienam uzņēmumam ir nepieciešami darbinieki, kas ne tikai veic ikdienas darbu, bet arī spēj saskatīt iespējas inovācijām un attīstībai, kas ir būtiski, lai veicinātu uzņēmuma konkurētspēju un nodrošinātu tā darbību nākotnē," konferences dalībniekiem uzsvēra E.Bērziņš.

Jaunu speciālistu piesaiste un to talantu attīstība ir izšķiroša ikvienam uzņēmumam, jo bez talantīgiem cilvēkiem būs grūti sasniegt nospraustos mērķus piebilda LDz prezidents. "Pilnīgi droši var apgalvot, ka lielākā LDz vērtība ir darbinieki. Par mūsu uzņēmumu tiek teikts: "Dzelzs sliedes, zelta cilvēki." Šis apzīmējums neapšaubāmi parāda, kāda ir mūsu uzņēmuma attieksme pret darbiniekiem," pauda E.Bērziņš.

Par to, ka jaunu un talantīgu darbinieku piesaiste dzelzceļa nozarei mūsdienās ir viena no aktuālākajām problēmām globāli, pārliecināta ir arī Starptautiskā dzelzceļu savienība (UIC), konferencē uzsvēra UIC ģenerāldirektors Žans Pjērs Lubinū.

Viņš uzsvēra, ka mūsdienās dzelzceļa nozarei jāsastopas ar vairākiem izaicinājumiem, tostarp tās pievilcības jaunās paaudzes acīs ir zināmā mērā mazinājusies, kā rezultātā jādomā, kā piesaistīt jaunos speciālistus. Šajā ziņā UIC sevi redz kā būtisku platformu dažādu projektu un iniciatīvu īstenošanai, lai jaunieši tieši šajā nozarē saskatītu karjeras iespējas. Jau ir īstenoti vairāki projekti, tostarp izstrādātas tiešsaistes apmācības, dodot iespēju piekļūt zināšanām jebkurā pasaules vietā.

Iepazīstinot ar LDz pieredzi talantu piesaistē, uzņēmuma personāla direktore Lolita Smiltniece uzsvēra, ka no divām iespējām - piesaistīt darbiniekus no ārpuses vai attīstīt talantus uzņēmuma ietvaros - LDz dod priekšroku otrajai izvēlei. Tādējādi uzņēmums dod iespēju esošajiem LDz darbiniekiem vairot zināšanas un paaugstināt savu kompetenci, un rast jaunas karjeras iespējas. Savukārt tas veicina šo cilvēku motivāciju turpināt darbu uzņēmumā, kas pozitīvi ietekmē tā izaugsmi ilgtermiņā.

Kā viens no veiksmīgāk īstenotajiem projektiem LDz ir vidējā līmeņa vadītāju akadēmija, kuras rezultātā tika radīta "LDz Ideju banka" - platforma, kurā iesējams diskutēt gan par iespējamām, gan arī pat šķietami neiespējamam idejām, ko īstenot, lai uzlabotu uzņēmuma ikdienas darbību un veicinātu tā izaugsmi, uzsvēra L. Smiltniece.

Konferencē "Jauno talantu piesaiste augošas konkurences un atvērta darba tirgus apstākļos" piedalās dzelzceļa nozares pārstāvji no Vācijas, Francijas, Itālijas, Japānas, Bulgārijas, Slovēnijas, Norvēģijas, Krievijas, Baltkrievijas, Lielbritānijas un pat Kamerūnas un Marokas.

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

Starptautiskā dzelzceļu organizācija (UIC) ir globāla organizācija, kas veicina dzelzceļa transporta izaugsmi globālā līmenī un sadarbību dzelzceļa sistēmas attīstībai. Tā apvieno 200 organizācijas visos piecos kontinentos - to vidū ir dzelzceļa operatori, infrastruktūras pārvaldnieki, dzelzceļa pakalpojumu sniedzēji u.c. UIC uztur ciešu sadarbību ar dzelzceļa transporta jomas dalībniekiem visā pasaulē, tostarp ražotājiem, dzelzceļa asociācijām, valsts iestādēm un ieinteresētajām pusēm citās nozarēs un sektoros, kuru pieredze var sniegt ieguldījumu dzelzceļa pilnveidē. UIC galvenie uzdevumi ir veidot izpratni par dzelzceļa nozares vajadzībām, izstrādāt inovāciju programmas, lai identificētu risinājumus šo vajadzību apmierināšanai.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31