Gājēju tunelī zem dzelzceļa Ogrē sāksies iekšdarbi | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Gājēju tunelī zem dzelzceļa Ogrē sāksies iekšdarbi

Pateicoties piemērotajiem laika apstākļiem, gājēju tuneļa būvniecība Ogrē norit ātrāk, nekā sākotnēji plānots un tuvākajā laikā paredzēts sākt iekšdarbus.

Līdz šim būvnieki ir izbetonējuši galvenās konstrukcijas un patlaban ir atjaunota arī iepriekšējā vilcienu satiksme pa sliežu ceļiem, proti - satiksmei var tikt izmantoti visi sliežu ceļi.

Atgādinām, ka gājēju tuneļa izbūve nodrošinās Ogres iedzīvotājiem un viesiem drošu dzelzceļa šķērsošanu, ņemot vērā intensīvo kravas un pasažieru vilcienu satiksmi cauri pilsētai un lielo sliežu ceļu skaitu. Tunelis pilsētā savienos Skolas ielu un Mālkalnes prospektu.

Saskaņā ar projektu gājēju tunelis atradīsies zem sliežu ceļiem un tam būs divas ieejas, kas būs aprīkotas ar liftiem, lai nodrošinātu ērtu un drošu pārvietošanos cilvēkiem ar ierobežotām kustību spējām, kā arī ģimenēm ar ratiņiem. 

Tuneļa izbūvē tiek izmantots monolīta dzelzsbetons, mākslīgā akmens plāksnes, savukārt ieejas kāpnes tiks veidotas no masīva granītakmens. Tuneļa abos galos esošo liftu sienas būs no caurspīdīga stiklojuma, bet durvīm paredzēta automātiska atvēršanās un aizvēršanās sistēma.

Būvniecības darbus veic pilnsabiedrība “BMGS-Viadukts”, ar kuru noslēgtais līgums paredz, ka gājēju tunelis ekspluatācijā ir jāpieņem šī gada 20.novembrī.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30