EXPO Astana 2017 norisināsies Tranzīta un loģistikas nedēļa | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

EXPO Astana 2017 norisināsies Tranzīta un loģistikas nedēļa

Kazahstānā notiekošajā starptautiskajā izstādē EXPO Astana 2017 Latvijas paviljonā nākamnedēļ norisināsies Tranzīta un loģistikas nedēļa, kuras ietvaros VAS „Latvijas dzelzceļš” (LDz) un citi nozares uzņēmumi no Latvijas, Kazahstānas, Krievijas un citām valstīm dalīsies pieredzē un prognozēs par nozares nākotnes attīstību.

Pirmdien, 10.jūlijā LDz, Rīgas Brīvosta un Liepājas Speciālā ekonomiskā zona Latvijas paviljonā rīko konferenci „Globālās transporta kustības vīzija. Eirāzijas potenciāls”. To atklās LR Valsts prezidents Raimonds Vējonis, LR satiksmes ministrs Uldis Augulis, LDz prezidents Edvīns Bērziņš, kā arī Kazahstānas Republikas investīciju un attīstības ministrs Ženiss Kasimbeks un Kazahstānas dzelzceļa prezidents Kanats Alpisbajevs. Konferencē tiks apspriestas globālās tendences infrastruktūras attīstībā jaunu Eirāzijas reģionu savienojumu izveidei un esošo maršrutu stiprināšanai, starpvalstu sadarbības modeļi tranzīta biznesā, kā arī efektīva dzelzceļa un jūras transporta sinerģija globālo kravu pārvadājumu nodrošināšanā.

Trešdien, 12.jūlijā notiks diskusija „Konteinerpārvadājumu attīstība Eirāzijas teritorijā”. Ņemot vērā, ka pasaules rūpniecībā pieaug augstākas pievienotās vērtības preču ražošana, pieaug konteinerpārvadājumu nozīme. Tāpēc diskusijā nozares eksperti diskutēs par perspektīvām, izaicinājumiem, kā arī ātruma, cenas un efektivitātes likumsakarībām, Āzijas un Eiropas sadarbības modeļiem un Latvijas potenciālu tās kontekstā. Par nozarei aktuālajiem jautājumiem diskutēs SIA „LDz Loģistika” valdes priekšsēdētājs Verners Lūsis, SIA „LDz Apsardze” valdes priekšsēdētājs Arnis Maculēvičs, „Riga Container Terminal” valdes priekšsēdētājs Valdis Andersons, kā arī uzņēmumu „KTZE-Khorgos Gateway”, „KTŽ Express”, „InterRail Holding AG”, “TransContainer”, Loģistikas uzņēmumu asociācijas „Kazlogistics” u.c. organizāciju pārstāvji.

Savukārt akcentējot EXPO Astana 2017 vadmotīvu “Nākotnes enerģija”, ceturtdien, 13.jūlijā pasākumu cikla noslēgumā norisināsies diskusija „„Zaļās ekonomikas” attīstība transporta sektorā”. Saistībā ar ilgtspējīgu un videi draudzīgu pakalpojumu lomas pieaugumu aktuāls ir jautājums, vai transporta nozare tam ir gatava un kādas iniciatīvas tā ir gatava uzņemties. Eksperti spriedīs gan par „zaļo” inovāciju ieguvumiem vides kontekstā, gan to ekonomisko vērtību.

Par videi draudzīgas domāšanas nozīmi transporta nozares attīstībā diskutēs LDz Padomes loceklis Aigars Laizāns, savukārt ar LDz pieredzi un modernizācijas projektiem dalīsies LDz Vides pārvaldības vadītājs Kārlis Dreimanis un SIA “LDz ritošā sastāva serviss” galvenais inženieris Fjodors Mihailovs.

LDz izstādē prezentē ar ūdeņradi darbināmas lokomotīves prototipu „HyLoco”, kas izpelnījies plašu izstādes apmeklētāju interesi un par ko arī plānots runāt diskusijas laikā. Savukārt Rīgas brīvostas eksperti klāstīs par piesārņojuma mazināšanu un vides aspektiem šajās teritorijās, un savā pieredzē vides aizsardzības un inovāciju jomā dalīsies Kazahstānas dzelzceļa galvenais inženieris Boriss Kotirevs.

LDz mērķis ir stiprināt sadarbību starp kaimiņvalstu dzelzceļiem, lai sekmīgi nodrošinātu pārvadājumus starp Ķīnu un Eiropu, kā arī jaunā Dienvidu-Ziemeļu koridora attīstība sadarbībā ar Krievijas, Azerbaidžānas, Irānas un Indijas valstu dzelzceļiem. Vidusāzijas kontekstā Kazahstāna ir nozīmīgs kravu konsolidācijas punkts. Dalība EXPO Astana 2017 ir viens no veidiem, kā tieši un nepastarpināti sasniegt auditoriju gan jau esošas ikdienas sadarbības stiprināšanai, gan jaunu kontaktu dibināšanai.

EXPO Astana 2017 Latvijas paviljona organizētājs ir Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), un tā vadmotīvs ir “Enerģija ir mūsu dabā” (Energy is in our nature). Izstādē piedalās vairāk nekā 30 uzņēmumu, tostarp koncerns “Latvijas dzelzceļš”, Rīgas Brīvostas pārvalde, Rīgas Tūrisma attīstība birojs, Liepājas Speciālā ekonomiskā zona un citi.

 

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31