Eiropas Zinātnieku nakts ietvaros darbojās STEaMup interaktīvā laboratorija | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Eiropas Zinātnieku nakts ietvaros darbojās STEaMup interaktīvā laboratorija

27.septembrī Latvijā  tika aizvadīta Eiropas zinātnieku nakts 2019, kuras ietvaros VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) jaunizveidotajā STEaMup laboratorijā talantīgais fizikas skolotājs Valdis Zuters un komiķis Kozmens demonstrēja aizraujošus un izklaidējošus eksperimentus.

STEaMup zinātniskās laboratorijas apmeklētājiem bija iespēja redzēt un pašiem piedalīties dažādos eksperimentos, piemēram, iepazīt gaismas demonstrējumus un uzzināt, kā dažādos apgaismojumos izskatās priekšmeti. Tāpat bija iespēja pārbaudīt magnēta spēku, aplūkot sevi dažādos spoguļos un uzņemt bezgalīgo selfiju, izšaut ar pašu gatavotu “lielgabalu”, kā arī redzēt skaņas viļņus un frekvences.

Iesaistot pasākuma apmeklētājus, eksperimentus demonstrēja fizikas skolotājs Valdis Zuters un Tukuma Raiņa ģimnāzijas skolēni. Liels palīgs bija arī komiķis Kozmens, kurš piedalījās eksperimentos un aicināja tos veikt arī apmeklētājus!

Eiropas Zinātnieku nakts ir ikgadējs pasākums, kas notiek septembra pēdējā piektdienā vienlaicīgi vairāk nekā 30 valstīs un 300 pilsētās, lai saistošā veidā skaidrotu zinātnes sasniegumus, ļaujot ikvienam interesentam ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos. 27. septembrī 17 Latvijas pilsētās un novados norisinājās Eiropas Zinātnieku nakts pasākumi, kuru vadmotīvs šogad bija “Zinātne nākotnei”.

STEaMup interaktīvā laboratorija tapusi projekta “Latvijas Dzinējspēks” ietvaros, kas radīts ar mērķi motivēt un iedvesmot skolēnus paraudzīties uz STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) priekšmetiem no cita skatu punkta. Tostarp, ir izstrādāta mājas lapa STEaMup.lv, kas ir kā palīgs eksakto priekšmetu apgūšanā, kas atvieglina un padara aizraujošu mācīšanās procesu.