Latest news

Izvēlne

Dzelzceļa muzejs aicina ciemos!

Iekāpt vagonos un lokomotīvēs? Izpētīt dzelzceļa maketu? Iepazīt dzelzceļa vēsturi? To visu un vēl vairāk iespējams piedzīvot Dzelzceļa muzejā, kurš aicina zinātkāros skolēnus un viņu vecākus pavasara brīvlaikā apmeklēt ekspozīcijas gan Rīgā, gan Jelgavā.

Dzelzceļa muzejā Rīgā iespējams aplūkot atjaunoto dzelzceļa maketu, kurā mērogā 1:87 precīzi attēlotas Līvbērzes, Spāres un Tukums II dzelzceļa stacijas un detalizēti imitēta vilcienu kustība dažādos dzelzceļa attīstības laikmetos. Šī izprieca īpaši patiks gados jaunākajiem. Turpat iekārtota arī 20. gs. stacijas ekspozīcija, kurā iespējams gan izpētīt visas Saldus dzelzceļa stacijas telpas, skapjus un atvilktnes, gan arī noklausīties dažādus atmiņu stāstus un iejusties stacijas dežuranta tēlā. Tiem, kuriem patīk kaķi, ir iespēja saskaitīt, cik kaķu dzīvo miniatūrajā Saldus stacijā, kā arī iztēloties, kā smaržoja stacijas uzgaidāmajā telpā.

Tiesa, pa īstam sajust dzelzceļa elpu iespējams ritošā sastāva brīvdabas ekspozīcijā. Uz četriem sliežu ceļiem līdzās stāv dažāda laika lokomotīves, vagoni, sliežu ceļu apkopes tehnika.

Savukārt dzelzceļa muzejā Jelgavā var ne vien iepazīties ar Jelgavas mezgla vēsturi, lokomotīvju depo un mašīnu iecirkņu attīstību, bet arī cilvēkiem, kuri veltījuši savu darbu Jelgavas dzelzceļam. Tāpat muzejā var apskatīt divas drezīnas, pārmijnieku posteni, semaforu jeb īpašu dzelzceļa signālierīci, hidrokolonnu, 19. un 20.gs. mijā būvēto Majoru stacijas pulksteni, kā arī daudzus citus interesantus eksponātus.

Laipni gaidām ciemos!

Sīkāka informācija par muzeju apmeklēšanu:

www.railwaymuseum.lv