Dzelzceļa transporta līdzekļu parāde nedēļas nogalē pulcē vairāk nekā 40 000 interesentu | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Dzelzceļa transporta līdzekļu parāde nedēļas nogalē pulcē vairāk nekā 40 000 interesentu

Pirmo reizi Latvijā notikušo dzelzceļa transporta līdzekļu parādi pagājušās nedēļas nogalē apmeklēja vairāk nekā 40 000 interesentu. Unikālā parāde, kas tika organizēta, lai atzīmētu  155 gadus kopš pirmās dzelzceļa līnijas atklāšanas Latvijā, pagājušajā nedēļas nogalē notika Rīgā, Krustpilī un Daugavpilī.

VIDEOATSKATS uz parādes norisi: https://youtu.be/vUjvKsKQLPo

Vislielāko apmeklētāju uzmanību izpelnījās abas parādē pārstāvētās modernizētās lokomotīves 2M62UM un ČME3M, klātesošie ar lielu interesi arī apskatīja citas darba mašīnas, vagonus un daudzas ģimenes labprāt izmantoja iespēju ieturēt maltīti restorāna vagonā. Visu trīs dienu garumā parādes viesus ar koncertiem priecēja pašmāju populārā grupa “Dzelzs vilks”, kuriem šī bija pirmā “dzelzceļa koncerttūre”.

Dzelzceļa transportlīdzekļu parādē bija unikāla ar to, ka tajā pirmo reizi Latvijā ikvienam interesentam bija iespēja paviesoties lokomotīves iekšpusē, iejusties restorānvagona viesa godā, aplūkot iespaidīgās sliežu ceļu uzturēšanas darba mašīnas un Latvijā lielāko putekļsūcēju (jeb vakuuma iekrāvēju, kas savāc akmeņus un citus smagus priekšmetus vietās, kur tie traucē satiksmi).

Šogad aprit 155 gadi, kopš Latvijas teritorijā atklāja pirmo dzelzceļa līniju, kas savienoja Rīgu ar Daugavpili, toreiz Dinaburgu. Publiskai lietošanai pirmais dzelzceļš Latvijas teritorijā tika nodots 1861.gada 12.septembrī. Tas bija vēsturisks notikums, kas uz visiem laikiem mainīja cilvēku dzīvi – strauji auga pilsētas, attīstījās rūpniecība un tirdzniecība, pavērās jaunas iespējas ceļot, izglītoties un strādāt.

Apmeklējot gadadienai veltīto mājas lapu www.dzelzcelam155.lv ikvienam ir iespēja sekot līdzi visām plānotajām aktivitātēm, iepazīties ar azartiskās “Dzelzceļa spēles. Toreiz un tagad” vēsturiskajiem punktiem visā Latvijā, kā arī uzzināt daudz jaunu faktu un vēstures liecību par dzelzceļa attīstības līkločiem Latvijas teritorijā. „Dzelzceļa spēle. Toreiz un tagad” ir aizraujoša ceļojumu spēle ikvienam, kam patīk izbaudīt atklājēja prieku, iepazīstot Latvijas dzelzceļa vēsturisko un industriālo mantojumu. Galvenais spēlētāja uzdevums ir apceļot dažādas ar dzelzceļu saistītas vietas visā Latvijā, fotografēt vēsturiskos objektus un krāt punktus. Spēlē ir iekļauti 155 punkti, un daļu no tiem ir apņēmušies apgūt arī divi aktīvi Latvijas apceļotāji – TV un radio personība, mūziķis Ansis Klintsons un mūziķe Māra Upmane-Holšteine. 

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30