Latest news

Izvēlne

Drošības stundās apmācot vairākus tūkstošus pirmsskolas vecuma bērnu, “Latvijas dzelzceļš” pirms vasaras brīvlaika atgādina par drošību dzelzceļa tuvumā

Rūpējoties par drošību uz un pie sliežu ceļiem, šā gada aprīlī un maijā VAS “Latvijas dzelzceļš” eksperti ir apmācījuši vairākus tūkstošus pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu visā Latvijā. Atzīmējot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu un sākoties skolēnu vasaras brīvlaikam, VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) ikvienam atgādina par nepieciešamību dzelzceļa tuvumā būt īpaši vērīgam un piesardzīgam, kā arī aicina vecākus, pedagogus un citus pieaugušos rūpēties, lai par dzelzceļa drošības noteikumiem ir zinoši arī bērni un jaunieši.

Drošība uz un pie sliežu ceļiem ir viena no LDz nemainīgi būtiskajām prioritātēm, un drošība dzelzceļa nozarē nozīmē gan kvalitatīvas un drošas dzelzceļa infrastruktūras izveidi un uzturēšanu,  gan atbildību pret sabiedrību, veicinot iedzīvotāju zināšanas par pareizu dzelzceļa šķērsošanu un piesardzību dzelzceļa tiešā tuvumā.

Lai veicinātu izpratni par drošību, VAS “Latvijas dzelzceļš” īsteno gan ikgadējas sociālās kampaņas, kurās tiek atgādināts par drošu uzvedību dzelzceļa tuvumā, gan vada drošības stundas bērniem skolās un pirmsskolas mācību iestādēs.

Drošības stundās bērni vecumam atbilstošā veidā tiek apmācīti, kā pareizi un droši uzvesties dzelzceļa tuvumā un vilcienā, kā arī uzzina daudz interesanta par dzelzceļu.  Piemēram, š.g. aprīlī un maijā ir novadītas 177 drošības stundu nodarbības kopumā 100 dažādās izglītības iestādēs, lielākoties attālinātā formātā tiekoties ar pirmsskolas vecuma bērniem.

Īpaši drošībai veltītajā interneta vietnē www.dzirdiredzidzivo.lv iespējams pieteikt mācību iestādi “Latvijas dzelzceļa” drošības stundai, kā arī iepazīties ar padomiem sarunai ar bērnu par drošību dzelzceļa tuvumā un iegūt citu noderīgu informāciju, kas veicinās atbildīgu uzvedību dzelzceļa infrastruktūras tuvumā un drošu sliežu šķērsošanu.