Latest news

Izvēlne

Darbu uzsāks Satiksmes ministrijas, “LDz Loģistika” un Duisburgas ostas izveidotā darba grupa Ķīnas kravu piesaistei

Septembra sākumā Latvijas Republikas satiksmes ministrs Uldis Augulis un Vācijas Duisburgas ostas (Duisport) valdes priekšsēdētājs Erihs Stāke (Erich Staake), klātesot Ministru prezidentam Mārim Kučinskim, Rīgā parakstīja saprašanās memorandu, kas ļaus uzsākt ciešāku sadarbību konteinerkravu piesaistīšanā pārvadājumos no Ķīnas uz Skandināviju, izmantojot Latvijas ostas. Jau tuvākajā laikā darbu uzsāks šī memoranda ietvaros izveidotā darba grupa, kuru veido koncerna “Latvijas dzelzceļš” meitassabiedrības “LDz Loģistika” un Duisburgas ostas eksperti.

Uzņēmumam “LDz Loģistika” Ministru Kabinets ir uzticējis vienotā valsts tranzīta piedāvājuma izstrādāšanu, kam jāsekmē kravu piesaistīšana Latvijas tranzītkoridoram. Noslēgtā saprašanās memoranda ietvaros paredzēts, ka “LDz Loģistika” un Duisport izvērtēs iespējas attīstīt pārvadājumus ar esošajiem LDz konteintervilcieniem “ZUBR” un “Baltika-Tranzit”, kā arī sadarboties jūras pārvadājumu attīstīšanā un pakāpeniski veidot Rīgu kā Baltijas un Skandināvijas reģiona loģistikas mezglu.

Sadarbības ietvaros paredzēts izveidot un attīstīt jaunus savienojumus ar Centrālāziju, Tālajiem Austrumiem un Ķīnu, kā arī izveidot konkurētspējīgu pārvadājumu piedāvājumu klientiem.

Duisburgas osta ir pasaules lielākā iekšzemes osta, kura atrodas Reinas un Rūras upju saplūšanas vietā Vācijā. Iepriekšējo 18 gadu laikā Duisport attīstījusies par vadošo loģistikas mezglu Centrāleiropā, piedāvājot gan plašu sadarbības partneru, gan maršrutu tīklu.

 

Koncerns “Latvijas dzelzceļš” sastāv no valdošā uzņēmuma VAS “Latvijas dzelzceļš” un sešām meitas sabiedrībām – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA “LDZ infrastruktūra”; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmuma SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmuma SIA “LDZ Loģistika”.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31