VAS „Latvijas dzelzceļš” uz rekonstrukciju slēdz Šķirotavas stacijas šķirošanas uzkalnu | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

VAS „Latvijas dzelzceļš” uz rekonstrukciju slēdz Šķirotavas stacijas šķirošanas uzkalnu

Sākot ar 7.jūliju uz rekonstrukciju  tiks slēgts Šķirotavas stacijas šķirošanas uzkalns. Minētajā laika posmā tiks apstādināta vilcienu sastāvu šķirošana uzkalnā.

Rekonstrukcijas darbu laikā vilcienu šķirošana tiks pārvirzīta uz Daugavpili, Rēzekni un citām Rīgas dzelzceļa mezgla stacijām.

Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta mērķis ir palielināt Šķirotavas stacijas šķirotavas uzkalna vagonu apstrādes jaudas, lai apkalpotu pieaugošo dzelzceļa kravu plūsmu.

Projekta ietvaros ir paredzēts modernizēt šķirošanas uzkalna centralizācijas un vadības sistēmas, uzstādīt integrētu uzkalna automātiskās mikroprocesoru centralizācijas un vadības sistēmu šķirošanas un manevrēšanas darbiem (vagonu maršrutu un manevru pārvietošanās kontroles automātiskās vadības sistēmu ar vagonu ātruma automātisko regulēšanu), kā arī modernizēt uzkalna dežuranta vadības paneļus, uzstādīt jaunas bremzēšanas iekārtas, nomainīt pārmiju iekārtas, ieskaitot pārmiju elektroapsildes iekārtu, signālu, asu skaitītāju, svara mērīšanas sistēmas, ātruma mērīšanas ierīces un riteņu detektoru uzstādīšanu, nomainīt vecās sliedes ar jaunām vietās, kur sliežu stāvoklis neatbilst tehniskajām un ekspluatācijas prasībām, modernizēt elektroapgādes sistēmu, modernizēt telekomunikācijas sistēmu.

Galvenais uzņēmējs ir A/S „BMGS”. Uzkalna centralizācijas un vadības sistēmas ražotājs ir Siemens.

Projekta kopējās izmaksas ir 39,4 miljoni eiro, no kuriem ES Kohēzijas Fonda līdzfinansējums veido  23.7 miljonus eiro, Valsts budžeta ieguldījums ir 6.85 miljoni eiro, bet “Latvijas dzelzceļš” projektā piedalās ar 8.8. miljonu eiro līdzfinansējumu.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31