Latest news

Izvēlne

Tiesa atzīst LDz infrastruktūras maksu par pamatotu

Otrdiena, 22 Jūnijs, 2010

Liepājas rajona administratīvā tiesa 17.jūnijā noraidīja akciju sabiedrībasBaltijas ekspresis pieteikumu pret Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju (SPRK), kurā tā pieprasa atzīt 2009.gada dzelzceļa infrastruktūras izmantošanas maksu par prettiesisku un noteikt, ka maksa nedrīkst pārsniegt 2008.gada maksas apjomu.

Tiesa savā spriedumā atzina, ka BE, tāpat kā pārējiem pārvadātājiem, tiek noteikti vienādi nosacījumi komercdarbības īstenošanai un, ka, ņemot vērā BE pārvadājumu apjoma pieaugumu 2009.gadā, nav pamata uzskatīt, ka saistībā ar infrastruktūras maksu būtu radušies kādi apgrūtinājumi.

“Esam gandarīti par šo tiesas spriedumu, jo tas vēlreiz sabiedrībai apstiprina, ka esam rīkojušies tiesiski un komerciāli pamatoti. Aprēķinot infrastruktūras izmantošanas maksu mēs domājam ne tikai par to, kā gūt peļņu mūsu akcionāram – valstij-, bet pat vairāk kā attīstīt visu tranzīta un dzelzceļa pārvadājumu nozari. Neskatoties uz grūto ekonomisko situāciju, kravas pa dzelzceļu caur Latviju tika un tiek vestas lielos apjomos. Mēs priecāsimies par jebkura pārvadātāja panākumiem, īpaši par tiem, kuri piesaistīs Latvijai jaunas kravas, jo no tā iegūs gan uzņēmēji, gan nozare, gan valsts,” norāda VAS Latvijas dzelzceļš valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un četrām meitassabiedrībām – SIA LDz Cargo, kas nodarbojas ar dzelzceļa kravu pārvadājumiem; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma LDz Apsardze.

 

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa.

 

 

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30