Speciālisti: cilvēki dzelzceļa negadījumos iekļūst savas neuzmanības un elementāru drošības noteikumu neievērošanas dēļ | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Speciālisti: cilvēki dzelzceļa negadījumos iekļūst savas neuzmanības un elementāru drošības noteikumu neievērošanas dēļ

Piektdiena, 30 Augusts, 2013

Speciālisti atzīst, ka galvenais dzelzceļa negadījumus izraisošais faktors ir pašu cilvēku vieglprātīgā attieksme, neuzmanība un elementāra drošības noteikumu nezināšana un neievērošana. Pēdējo piecu gadu laikā dzelzceļa negadījumos kopumā cietuši 197 cilvēki, no tiem bojā gājis 121 cilvēks.

Gadu no gada dzelzceļa negadījumos cietušo un bojāgājušo skaitam Latvijā ir tendence samazināties, piemēram, 2008. gadā reģistrēti 57 cietušie, savukārt, pērn – 28. Joprojām satraucoša ir dzelzceļa negadījumos iesaistīto bērnu un jauniešu vecumā līdz 18 gadiem statistika. Kopš 2008. gada uz cietuši 20 bērni, no tiem puse gājusi bojā.

„Sabiedrībā ir dziļi iesakņojies priekšstats, ka dzelzceļa negadījumos galvenais vaininieks ir vilciens un tā vadītājs. Bieži masu medijos dzirdam frāzi – vilciens notrieca – taču vairākus simtus tonnu smagam vilciena sastāvam ir praktiski neiespējami izvairīties no sadursmes ar objektu, kas atrodas uz dzelzceļa sliedēm. Vadītājs vienkārši nevar to apbraukt, turklāt bremzēšanas ceļš ir pārāk garš,” norāda LDz prezidents Uģis Magonis.

Galvenie negadījumu iemesli ir dzelzceļa pārbrauktuves šķērsošana, kad tā ir slēgta, pārāk tuva atrašanās sliežu ceļiem vai to šķērsošana neatļautās vietās. Visbiežāk cilvēki pārkāpj drošības noteikumus un riskē ar savu dzīvību, minot steigu un pārliecību, ka nekas nenotiks, taču daļā negadījumu pie vainas ir mūzikas klausīšanās austiņās vai runāšana pa telefonu.

„Lai vēlreiz uzrunātu sabiedrību un aktualizētu jautājumu par drošību dzelzceļu tuvumā, šodien uzsākam plašu informatīvo kampaņu. Pēc nedēļas sāksies jaunais mācību gads un es vēlētos aicināt skolotājus un vecākus aktīvi iesaistīties mūsu rīkotajās Drošības stundās. Tās ir bez maksas un mūsu speciālisti atraktīvā un bērniem saistošā veidā skaidro, kā uzvesties dzelzceļu tuvumā un kā droši šķērsot sliedes,” atklāj U.Magonis.

Papildu informatīvajai kampaņai, Latvijas dzelzceļš aicina Latvijas skolas un bērnu vecākus pieteikt dalību Drošības stundās, kuras tiek rīkotas gan Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā, gan arī izbraukumā skolās. Kopš 2008. gada notikušas vairāk nekā 160 stundas, izdotas dažādas drošības tēmai veltītas grāmatas un izveidotas galda spēles.

Vairāk informācija par LDz Drošības stundām atrodama www.ldz.lv unwww.railwaymuseum.lv

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30