Satiksmes un labklājības ministri kopīgi ar LDz pārrunāja iespējamos risinājumus izdienas pensiju jautājumā | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Satiksmes un labklājības ministri kopīgi ar LDz pārrunāja iespējamos risinājumus izdienas pensiju jautājumā

Otrdiena, 18 Februāris, 2014

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss un labklājības ministrs Uldis Augulis tikās ar „„Latvijas dzelzceļš” (LDz) un Latvijas Dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrības pārstāvjiem, lai pārrunātu jautājumu par izdienas pensijām dzelzceļa darbiniekiem, kuri sasniedzot 55 gadu vecumu vairs neatbilst valsts noteiktajiem veselības standartiem un tāpēc nedrīkst pildīt savus darba pienākumus.

„Jautājums par izdienas pensijām dzelzceļa nozarē šobrīd kļūst arvien būtiskāks – jo ir pienācis brīdis, kad ievērojami palielinājies to cilvēku skaits, kuriem ir risks palikt bez ienākumiem vēl nesasniedzot pensijas vecumu. Tāpēc kopā ar LDz un Labklājības ministriju vienojāmies atrisināt šo jautājumu,” norāda satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Valsts noteikusi, ka būtiskākajās un atbildīgākajās dzelzceļa profesijās strādājošo dispečeru, mašīnistu, vilcienu sastādītāju, kā arī dežurantu veselības stāvoklim ir jāatbilst samērā augstiem standartiem. Pretējā gadījumā šie cilvēki nedrīkst pildīt savus pienākumus – strādāt savā arodā. Šo profesiju darba ikdiena saistīta ar paaugstinātu stresa līmeni un ir ļoti saspringta. No šo cilvēku darba atkarīga citu cilvēku drošība un veselība.

„Ja darbinieks, kurš ir lielisks sava aroda lietpratējs un ir pelnījis labu atalgojumu, vairs neatbilst valsts noteiktajiem veselības standartiem, atbilstoši valsts likumdošanai uzņēmumam ir jāatbrīvo no darba. Ja cilvēks vēl nav sasniedzis pensijas vecumu, tad būtībā viņš no labi pelnoša darba ņēmēja kļūst par bezdarbnieku un rada izmaksas valsts sociālās apdrošināšanas sistēmai. LDz ir atbildīgs par saviem darbiniekiem. Tāpēc ļoti intensīvi strādājām ar valdību pie šī jautājuma atrisināšanas,” uzsver LDz viceprezidents Aivars Strakšas.

Arodbiedrības vadītājs Savēlijs Semjonovs uzskata, ka jānodrošina sociālās aizsardzības sistēma tā, lai darbinieks, kurš amatā nostrādājis vismaz 20 gadus, un kura kopējais darba stāžs sastāda vismaz 25 gadus, drīkstētu saņemt izdienas pensiju sasniedzot 55 gadu vecumu, ja viņa veselības stāvoklis neatbilst profesijai nepieciešamajiem kritērijiem.

Atbilstoši Latvijas Dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrības aplēsēm izdienas pensiju jautājums skar gandrīz 1600 darbiniekus.

Sagatavoja LR Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31