Latest news

Izvēlne

Sarkandaugavas pārbrauktuves būs slēgtas ilgāk

Trešdiena, 14 Marts, 2012

Sakarā ar ievērojamu kravu pārvadājumu intensitātes palielināšanos pa dzelzceļu virzienā uz Mangaļu un Ziemeļblāzmas stacijām Rīgā, Latvijas dzelzceļš(LDz) pieņēma lēmumu atcelt ierobežojumus Tilta ielas un Ezera ielas pārbrauktuvju slēgšanai.

Caur Mangaļu un Ziemeļblāzmas stacijām šī gada janvārī pārvadāti 924 tūkstoši tonnu kravu, kas ir par desmit procentiem vairāk kā pagājušā gadā šajā periodā un kravu apjomi turpina palielināties. Diemžēl vilcienu kustības un manevru darba veikšanas ierobežojuma dēļ uz pārbrauktuvēm Ezera un Tilta ielā nav iespējams nodrošināt pieaugušā kravas apjoma savlaicīgu piegādāšanu un izvešanu Rīgas brīvostas uzņēmumiem.

Ir izveidojusies situācija, kura negatīvi ietekmē satiksmes drošību un dzelzceļa darbu – visās LDz līnijās ir aizturēti vairāk kā 70 vilcienu sastāvi, kurus dažādu iemeslu dēļ nav iespējams piegādāt ostas stacijām. 24 sastāvi paredzēti saņēmējiem Mangaļu stacijā. Savukārt katru diennakti Latvijā tiek ievesti vēl 18 vilcienu sastāvi, kuri adresēti Mangaļu un Ziemeļblāzmas staciju klientiem.

Ņemot vērā šos apstākļus, LDz atceļ ierobežojumus pārbrauktuves slēgšanai, kas iepriekš bija noteikti darba dienās no plkst. 7.30 līdz 9.00 un no 17.00 līdz plkst. 18.30.

Autovadītājiem, kuri savā maršrutā izmanto šīs pārbrauktuves, iespējams, būs jārēķinās ar ilgāku gaidīšanu pie pārbrauktuves vai jāizvēlas citi braukšanas maršruti.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

 

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa