Rīgā tiekas Eiropas dzelzceļu drošības eksperti | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Rīgā tiekas Eiropas dzelzceļu drošības eksperti

Ceturtdiena, 3 Maijs, 2012

Šī gada 2.un 3.maijā Rīgā notiek Eiropas dzelzceļu organizācijas COLPOFER 56. Konference, kurā ievēlēts jauns organizācijas prezidents, kā arī izskatīt rīcības plānu 2012.gada pasākumiem.

COLPOFER (franču: Collaboration des services de police ferroviaire et de sécurité) ir Eiropas valstu dzelzceļu policijas un dzelzceļu drošības dienestu sadarbības organizācija, kas 1981.gadā izveidota Eiropas Dzelzceļu savienības (UIC) ietvaros ar mērķi palielināt drošību uz Eiropas dzelzceļiem.

„Organizācijas galvenais mērķis ir nodrošināt informācijas apmaiņu starp drošības speciālistiem Eiropas dzelzceļu uzņēmumos un koordinēt sadarbību tādos lielos pasākumos, kā šogad gaidāmās Olimpiskās spēles Londonā vai Eiropas futbola čempionāts Polijā,” pastāstīja jaunievēlētais prezidents Didjē Švarcs (Didier Schwartz) no Francijas dzelzceļu uzņēmuma SNCF.

56.konferencē diskutēts kā veidot aktīvāku sadarbību, lai aizsargātu pasažierus, garantētu kravu drošību, īpašu uzmanību pievēršot bīstamo kravu pārvadājumiem un novērstu pārkāpumus pret dzelzceļa infrastruktūru, īpaši metāla zādzībām. „Francijā vien metāla zagļi dzelzceļiem radījuši apmēram 35 miljonus eiro lielus zaudējumus. Protams, nav vienotas panacejas pret šādiem gadījumiem, tomēr sadarbojoties mums ir izdevies nedaudz uzlabot situāciju un samazināt zādzību skaitu. Pieredzes apmaiņa šajā forumā varētu palīdzēt gan mums, gan mūsu kolēģiem, kā labāk cīnīties pret šādiem pārkāpumiem,” uzskata D.Švarcs.

Konferencē izskatītas arī atsevišķu darba grupu atskaites par padarīto. Tiek izzināti arī jauna veida pārkāpumi pret dzelzceļa satiksmes drošību, un spriests par metodēm kā no tiem izvairīties, lai droši justos gan pasažieri, gan sabiedrība.

Konferencē piedalījās 60 dalībnieki no 24 dalībvalstīm.

 

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze

 

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31