Prezidents Andris Bērziņš atklāj dzelzceļa biznesa forumu | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Prezidents Andris Bērziņš atklāj dzelzceļa biznesa forumu

Pirmdiena, 17 Oktobris, 2011

Latvijas prezidents Andris Bērziņš kopā ar Krievijas dzelzceļu prezidentu Vladimiru Jakuņinu un Latvijas dzelzceļa prezidentu Uģi Magoni 17.oktobrī atklāja III Starptautisko reģionālo dzelzceļa biznesa forumu Stratēģiskā partnerība 1520: Baltijas reģions, kura galvenā tēma ir dzelzceļu platuma standartu 1520 mm un 1435 mm savietojamība.

Latvijas prezidents Andris Bērziņš, uzrunājot foruma dalībniekus, nosauca šo forumu kā „labāko piemēru saprātīgai sadarbībai”. „Latvijai un citām Baltijas valstīm šis ir ļoti svarīgs laiks – pēc 150 gadiem dzelzceļa darbības ir jāizvēlas nākotnes stratēģija. [...] Mans uzskats ir, ka te jārunā tikai jums, profesionāļiem, un politiķu ziņā ir pieņemt saprātīgu gala lēmumu. Nesaskaņota darbība dzelzceļā maksā pārāk dārgi”, norādīja prezidents.

Krievijas dzelzceļu prezidents Vladimirs Jakuņins pateicās Latvijas prezidentam Andrim Bērziņam par atbalstu un līdzdalību forumā un norādīja, ka foruma dalībniekus vieno vairāk kā tikai dzelzceļa standarts 1520 – „mūs vieno mūsu atbildība par pasažieru drošību, kā arī ātru un drošu kravu piegādi.”

Uģis Magonis: „Latvijai, kā Eiropas Savienības dalībvalstij saistoša ir ES likumdošana, kura pamatā veidota „Eiropas platumam”(1435 mm), savukārt reālais darbs mums notiek platumā 1520mm, kāds izplatīts NVS teritorijā un Somijā. Ņemot vērā dzelzceļa lomas palielināšanos, ko nosaka arī ES prasības palielināt kravu pārvadājumu īpatsvaru pa dzelzceļu un jūru, mazinot autotransporta lomu, mūsu pieredze strādājot šajās divās sistēmās varētu noderēt arī mūsu kolēģiem.”

Foruma ietvaros izskatīs dzelzceļa sistēmu 1520 un 1435 mijiedarbības mehānismus, kontekstā ar transporta biznesa attīstību Baltijas reģionā, kas turklāt ģeogrāfiskā izvietojuma dēļ ir ļoti svarīgs transporta mezgls. Lielu vērību paredzēts veltīt projekta Rail Baltica realizācijas perspektīvām un biznesa struktūru interesēm, kas savu darbību realizē Transeiropas virzienos.

Šogad forums pulcē vairāk kā 300 dalībniekus no 15 valstīm.

Diskusijas notiks aktuālākajos dzelzceļa biznesa attīstības jautājumos, piemēram, mehānismi investīciju piesaistīšanā nozarei, transporta nozares konkurētspējas palielināšana, kvalitātes pilnveidošana un piedāvāto pakalpojumu kompleksa optimizācija, dzelzceļa infrastruktūras modernizācija.

Forumā piedalīsies dzelzceļa sistēmu 1520 un 1435 dzelzceļa administrāciju vadītāji, lielāko kravu pārvadātāju kompāniju vadība, operatori un kravu īpašnieki, kā arī banku un investīciju sektora, lietišķo un zinātnisko organizāciju pārstāvji.

Reģionālie biznesa forumi Stratēģiskā partnerība 1520 notiek katru gadu. Tie tiek organizēti kopš 2006. gada. Baltijas reģionā biznesa forums notika 2008. gadā Rīgā un 2010. gadā Tallinā.

Vairāk informācijas par forumu: http://www.forum1520.ru

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30