Latest news

Izvēlne

Pasniedz LDz Gada balvas un Satiksmes ministrijas atzinības rakstus

Otrdiena, 16 Novembris, 2010

Par godu 92.Latvijas valsts dibināšanas gadadienai šodien, 16.novembrī, svinīgā pasākumā labākie VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) darbinieki saņēma dzelzceļa augstāko apbalvojumu Gada balvu un LR Satiksmes ministrijas atzinības rakstus.

„Ik gadu par godu valsts svētkiem apbalvojam savus labākos darbiniekus. Šī ir priecīga diena mums visiem – gan balvu saņēmējiem, gan apbalvotājiem. Mēs esam gandarīti par iespēju pateikties par labi padarītu darbu, savukārt balvu saņēmēji jūtas novērtēti. Ceram, ka šādi pasākumi vairos ne tikai darbinieku spēkus un degsmi turpināt darbu, bet būs kā labs piemērs arī pārējiem – zīme, ka mēs lepojamies un novērtējam mūsu cilvēkus,” uzskata LDz prezidents Uģis Magonis.

Pasniedzot LR Satiksmes ministrijas atzinības rakstus satiksmes ministrs Uldis Augulis norādīja: „Tā ir ļoti laba tradīcija katru gadu valsts svētku priekšvakarā sumināt nozares patriotus par labi padarītu darbu. Jo tieši cilvēks un viņa darbs bijis dzinējspēks Latvijas dzelzceļa panākumiem.”

LDz Gada balvu nominācijā Par mūža darba devumu Latvijas dzelzceļa transportā saņēma LDz Tehniskās vadības direkcijas Tehnoloģijas daļas vadītājs Toivo Lukonens. T.Lukonens ir sniedzis ievērojamu ieguldījumu dzelzceļa pārvadājumu tehnoloģisko procesu uzlabojuma jomā.

1970.gadā Toivo Lukonens sāka strādāt Baltijas dzelzceļa pārvaldes Jelgavas nodaļā par Kustības daļas vecāko inženieri.

No 1970.gada T.Lukonens ir sagatavojis priekšlikumus vairākiem projektiem, piedalījies Ventspils un Liepājas staciju attīstīšanā, Automatizētās vilcienu biļešu pārdošanas sistēmasEkspress-2 ieviešanā ekspluatācijā, Vilcienu kustības vadības centra izveidē; Staciju darbu tehnoloģijas metodiskā vadība un aktualizācija, kā arī IT tehnoloģiju ieviešanā vilcienu kustības grafiku sastādīšanā.

Sākot ar 1990.gadu T.Lukonens ir Rīgas Tehniskās universitātes Dzelzceļa Transporta institūta pasniedzējs, vada inženieru un maģistru diplomdarbus par dzelzceļa pārvadājumu tehnoloģijas tēmām.

Savukārt LDz Gada balvu nominācijā Par pētījumiem Latvijas dzelzceļa transporta nozarēsaņēma LDz Attīstības direkcijas Attīstības plānošanas un projektu vadības daļas projektu vadītājs Iļja Korago.

Iļja Korago pēc ģimnāzijas pabeigšanas 2000.gadā, iestājās Rīgas Tehniskās universitātes Transporta un Mašīnzinības fakultātes bakalaura studiju programmā Dzelzceļa Transporta institūtā, kuru absolvēja 2003.gadā, ar izcilību aizstāvot bakalaura darbu, iegūstot bakalaura grādu elektrozinātnēs. Turpinot mācības maģistrantūrā, lai iegūtu arī dzelzceļa profila specialitāti, aizstāvēja inženiera kvalifikācijas projektu un ieguva inženiera kvalifikāciju elektronikā. Gan bakalaura, gan maģistra darbi tika izstrādāti augstā līmenī un tika atzīmēti ar godalgotām vietām studentu zinātnisko darbu konkursos. Izstrādājot promocijas darbuDzelzceļa automātisko sistēmu funkcionālās drošības un drošuma paaugstināšanas metodes, I.Korago ar savu pētījumu rezultātiem ir piedalījās vairākās starptautiskās zinātniskās konferencēs, ir vairāku zinātnisko publikāciju autors.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un četrām meitassabiedrībām – SIA LDz Cargo, kas nodarbojas ar dzelzceļa kravu pārvadājumiem; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

 

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31