No avārijas vietas aizgādātas trīs cisternas | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

No avārijas vietas aizgādātas trīs cisternas

Ceturtdiena, 12 Janvāris, 2012

Turpinot avārijas seku likvidācijas darbus, šodien, 12.janvārī darbiem atvēlētajā laika logā no plkst. 9.00 līdz 15.00 Latvijas dzelzceļš (LDz) no avārijas vietas pie Kraujas stacijas izveda lielāko daļu vagonu atlūzu un trīs cisternas.

Šodien LDz darbiniekiem izdevies pacelt trīs cisternas, novietot tās uz sagatavotiem dzelzceļa ratiņiem un aizvest no avārijas vietas. Cisternu pacelšanai LDz izmanto lielas jaudas celtni, jo cisternu pacelšanu jāveic ar visu saturu, tāpēc, ka izsūknēšanu nav iespējams veikt avārijas vietā.

Avārijas vietas atbrīvošana no atlūzām un cisternām turpināsies līdz 19.janvārim.

Savukārt 11.janvāra vakarā Daugavpils slimnīcā vērsās un turpina ārstēties viens no avārijas seku likvidācijā iesaistītajiem LDz elektromehāniķiem, kurš sūdzējās par sliktu pašsajūtu.

LDz 11.janvārī vienojās ar uzņēmumu VKB-Serviss par vides sanācijas plāna izstrādi un paredzēto sanācijas darbu veikšanu 8.janvārī notikušās dzelzceļa avārijas seku likvidēšanai. Uzņēmums veiks avārijas radītā piesārņojuma izpētes un sanācijas darbu programmas izstrādāšanu un saskaņošanu tiesību aktos noteiktajā kārtībā, grunts un gruntsūdens sanācijas darbu veikšanu un bīstamo atkritumu apsaimniekošanu dzelzceļa avārijas vietā Naujenes pagastā, Daugavpils novadā.

LDz aicina cilvēkus izvairīties no tuvošanās avārijas vietai, kamēr vides eksperti nav devuši atzinumu, ka iespējamie riski veselībai šajā vietā ir likvidēti.

Gadījumā, ja avārijas teritorijas apkārtnes iedzīvotājiem rodas šaubas par individuālo dzeramā ūdens avotu kvalitāti – ir radušās ūdens smaržas un garšas izmaiņas , viņi aicināti sazināties par Veselības inspekcijas Latgales reģiona Kontroles pārvaldes nodaļu pa tālruni 26641151.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

 

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31