NIB finansē austrumu-rietumu dzelzceļa koridora modernizāciju Latvijā | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

NIB finansē austrumu-rietumu dzelzceļa koridora modernizāciju Latvijā

Trešdiena, 22 Maijs, 2013

Ziemeļu Investīciju banka (Nordic Investment Bank, NIB) un VAS Latvijas Dzelzceļš ( LDz) parakstījuši līgumu par aizdevuma piešķiršanu 17 miljonu eiro apmērā dzelzceļa posma modernizācijai austrumu-rietumu transporta koridorā.

Aizdevuma termiņš ir 10 gadi. Finansējamā projekta ietvaros tiks izbūvēts otrais sliežu ceļš 52 kilometru garā posmā Skrīveri–Krustpils. Posms atrodas LDz apsaimniekotajā austrumu-rietumu transporta koridorā un ietilpst Transeiropeiskā TEN tīklā. Tas savieno svarīgus transporta mezglus Krievijā un Baltkrievijā ar jūras ostām Latvijā. Kravu plūsma no šīm valstīm veido lielāko daļu visu pārvadājumu apjomā transporta koridorā. Dzelzceļa posma modernizācija palielinās tā caurlaides spēju.

„Ekonomiskais efekts no šīs investīcijas izpaudīsies tranzīta izmaksu samazināšanā plašā reģionā, kuram pieder arī NIB dalībvalstis. No vides viedokļa dzelzceļa attīstība ļauj tam pārņemt vairāk kravu un pasažieru pārvadājumu no autotransporta un uzlabot pārvadājumu drošību,” sacīja NIB Prezidents Henrik Normann.

„Latvijas dzelzceļš pašlaik par saviem līdzekļiem un Eiropas Savienības atbalstu ļoti intensīvi modernizē dzelzceļa infrastruktūru Latvijā. Investīcijas infrastruktūrā ir ļoti intensīvas, tādēļ būtisks ir ārējais finansējums. Esam gandarīti, ka banka ir novērtējusi mūsu darba sasniegumus, kā arī šī projekta nozīmību Latvijas dzelzceļa un valsts attīstībā, to apliecinot ar finansiāla atbalsta piešķiršanu. Ar Ziemeļu investīciju banku jau esam sadarbojušies un ceram, ka arī sadarbība šī projekta ietvaros būs sekmīga,” norāda LDz viceprezidents finanšu jautājumos Aivars Strakšas.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām, kas nodrošina dzelzceļa pārvadājumus, infrastruktūras uzturēšanu un ritošā sastāva servisu.

Ziemeļu Investīciju banka (NIB) ir kopējā Ziemeļu un Baltijas valstu starptautiskā finanšu institūcija. NIB izsniedz ilgtermiņa aizdevumus ar mērķi stiprināt konkurētspēju un nodrošināt atbalstu veselīgai videi. NIB ir augstākais iespējamais kredītreitings , AAA/Aaa, vadošo reitingu aģentūru Standard & Poor's un Moody's novērtējumā.

 

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31