Latest news

Izvēlne

Nākamgad mazāka dzelzceļa infrastruktūras maksa

Trešdiena, 25 Novembris, 2009

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 25.novembrī apstiprināja vidēji par četriem procentiem mazāku publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras izmantošanas maksu dažādiem vilcienu veidiem salīdzinot ar 2009.gadā spēkā esošo maksu.

“VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) mērķis ir veicināt dzelzceļa infrastruktūras izmantošanu un nodrošināt Latvijā stabilu tranzīta plūsmu. Tāpēc, ievērojot sadarbības partneru – kravu pārvadātāju un ostu – intereses šajos sarežģītajos ekonomiskajos apstākļos, rūpīgi strādājam, lai atbalstītu klientus un radītu viņiem labvēlīgus apstākļus”, norāda LDz Valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis.

LDz septembrī iesniedza SPRK nepieciešamo informāciju dzelzceļa infrastruktūras izmantošanas maksas noteikšanai.

SPRK 25.novembrī apstiprinātā maksa paredz LDz izdevumu samazinājumu par apmēram 4,65 miljoniem latu, salīdzinot ar iesniegto izmaksu projektu. Šo summu LDz galvenokārt bija paredzējis ieguldīt sliežu ceļu uzturēšanā un attīstībā.

SPRK apstiprinātā dzelzceļa infrastruktūras izmantošanas maksa 2010.gada kalendārā laika periodam kravas vilcieniem ir vidēji par 0,47 procentiem mazāka; pasažieru elektrovilcieniem par 2,82% mazāka; pasažieru dīzeļvilcieniem par 5,76 % mazāka; pasažieru vilcieniem ar lokomotīvi par 7,18% mazāka nekā apstiprinātā 2009.gada maksa.

Lai nepieļautu infrastruktūras uzturēšanas, atjaunošanas un modernizācijas izmaksu sloga palielināšanu uz klientu un sadarbības partneru rēķina, LDz turpinās aktīvi piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu dzelzceļa infrastruktūras projektiem.

LDz arī turpmāk atbalstīs klientus un sadarbības partnerus radot labvēlīgākus apstākļus dzelzceļa pārvadājumu nodrošināšanai.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no vadošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un četrām meitassabiedrībām – SIA LDz Cargo, kas nodarbojas ar dzelzceļa kravu pārvadājumiem; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma LDz Apsardze.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30