Latest news

Izvēlne

LDz un Apeirons Centrālajā stacijā atklāj pirmo vides pieejamības aplikāciju Latvijā "Mapeirons"

"Latvijas dzelzceļš" kopā ar invalīdu un viņu draugu apvienību "Apeirons" un biedrību "Baby room" Rīgas Centrālajā stacijā šodien atklāja pirmo vides pieejamības mobilo aplikāciju "Mapeirons".  

"Apeirona" valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis pastāstīja, ka  darbs pie vides pieejamības objektu apsekošanas, kurus ievietot aplikācijā ilgs apmēram divus mēnešus, kuru laikā izvērtēs vairākus tūkstošus objektu visā Latvijā - iestādes, veikalus atpūtas un izklaides vietas, kā arī infrastruktūras un vides objektus.

Paredzēts, ka aplikācija būs pieejama augusta beigās un to varēs izmantot, gan meklējot tuvākajā apkaimē esošus objektus, gan plānojot ceļojumu.

Ikviens "Apeirona" un biedrības "Baby room" mājaslapā vai sociālo tīklu platformās ar norādi "#Mapeirons" aicināts ziņot par vietām, kas ir draudzīgas cilvēkiem ar ierobežotām iespējām un vecākiem ar bērniem ratiņos, taču aplikācijas veidotāju komanda, pirms kādu vietu atzīst par pieejamu, to izvērtēs klātienē.

„Latvijas Dzelzceļa” prezidents Uģis Magonis norādīja, ka Latvijā cilvēkiem ratiņkrēslos ir pieejamas deviņas dzelzceļa stacijas - Rīga, Krustpils, Rēzekne, Daugavpils, Jelgava, Saulkrasti, Sigulda, Dubulti, Vaivari. Pašlaik "Latvijas Dzelzceļš" strādā pie 16 dzelzceļa staciju rekonstrukcijas Jūrmalas un Jelgavas virzienā, kas paredz peronu paaugstināšanu un staciju labiekārtošanu, tādējādi padarot stacijas un peronus ērtākus pasažieriem. Šo projektu plānots pabeigt līdz 2015.gada beigām, bet līdz 2020.gadam plānots labiekārtot vēl 22 stacijas.

 

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31