LDz un ārlietu ministrija vienojas aktīvāk aizstāvēt Latvijas pozīciju Ceturtās dzelzceļa paketes jautājumos | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

LDz un ārlietu ministrija vienojas aktīvāk aizstāvēt Latvijas pozīciju Ceturtās dzelzceļa paketes jautājumos

Pirmdiena, 4 Novembris, 2013

Šodien, 4.novembrī, tiekoties ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) prezidents Uģis Magonis uzsvēra nepieciešamību attīstīt pārrobežu sadarbību ar Krieviju, kas ļautu nākotnē ievērojami saīsināt starptautisko pasažieru vilcienu ceļā pavadīto laiku.

Abas puses pārrunāja Latvijas gaidāmās prezidentūras ES Padomē eventuālās prioritātes. E.Rinkēvičs kā veiksmīgu novērtēja sadarbību ar Austrumu partnerības dalībvalstīm konteinervilciena Zubr ietvaros, kā arī pauda atbalstu tālākai transporta koridoru attīstību Centrālāzijas valstu un Ķīnas virzienā. Latvijas interešu aizstāvībai U.Magonis un E.Rinkēvičs vienojās ciešāk sadarboties, formulējot Latvijas pozīciju transporta nozarē Eiropas Savienības institūcijās, piemēram, jautājumā par tā dēvēto Ceturto dzelzceļa paketi.

„ Latvijas dzelzceļš” ir spēcīgs uzņēmums, un mums ir veiksmīga sadarbība ar kaimiņvalstu dzelzceļiem, tomēr ir vairāki jautājumi, kurus mēs varētu risināt sekmīgāk un ātrāk, ja valdība mums palīdzētu. Viens no tādiem ir vilcienu Rīga-Maskava un Rīga-Sanktpēterburga kustības laika saīsināšana – ja Latvijas robežsardzei un muitai izdotos vienoties ar Krievijas atbilstošajām institūcijām par izmaiņām kontroles procedūrās, mūsu vilcieni galamērķī varētu nonākt vismaz par divām stundām ātrāk,” uzsver LDz prezidents U.Magonis.

U.Magonis arī uzsvēra, ka LDz darbība ļoti lielā mērā atkarīga arī veiksmīgas sadarbības ar starptautiskajām organizācijām, kā arī ārpolitiskās stabilitātes. „Tiekoties ar E.Rinkēviča kungu uzsvērām nepieciešamību nodrošināt stabilu politisko klimatu attiecībās ar mūsu Austrumu kaimiņiem, jo līdzšinējā pieredze ir rādījusi, ka ārpolitiskā krīze var ievērojami ietekmēt arī ekonomisko sadarbību,” uzsvēra U.Magonis.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIALDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

 

 

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31