LDz saņem Rīgas domes Labklājības departamenta atzinības rakstu | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

LDz saņem Rīgas domes Labklājības departamenta atzinības rakstu

Otrdiena, 2 Marts, 2010

26. februārī Rīgas domes (RD) Labklājības departamenta organizētajā konferencē Uzņēmumu sociālā atbildība krīzes laikā VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) saņēma RD Labklājības departamenta atzinības rakstu par sociāli atbildīgas politikas un labdarības programmu realizēšanu Rīgā.

Konferenci rīkoja RD Labklājības departaments, Latvijas darba devēju konfederācija un Rīgas menedžeru skola. Konferences dalībnieki dalījās pieredzē, kā uzņēmumi var iesaistīties labdarībā, kā arī atbalstot dažādus kultūras un sporta pasākumus. LDz pārstāvēja komunikācijas direktore Regīna SVIRSKA.

Viņa pastāstīja, ka LDz strādā Atbalsta komisija, kura lemj par finanšu līdzekļu piešķiršanu ziedojumiem. Galvenās atbalsta sfēras ir: izglītība, kultūra, sports, sociālā palīdzība. 2009. gadā LDz korporatīvās sociālās atbildības projekti realizēti šādās jomās: sociālā palīdzība, izglītība drošība un izglītošana un apkārtējā vide.

Ļoti svarīga joma, ko regulāri attīsta LDz korporatīvās sociālās programmas ietvaros ir bērnu drošība un viņu izglītošana. Jau vairākus gadus LDz Latvijas skolās un Latvijas Dzelzceļa un vēstures muzejā organizē bērniem Drošības stundas , kurās īpaši sagatavoti LDz darbinieki ar dažādu spēļu, konkursu un videofilmu palīdzību māca bērniem kā pareizi uzvesties uz dzelzceļa . 2009. gadā Drošības stundas notika deviņās Rīgas skolās un septiņās skolās citur Latvijā. Tās apmeklēja vairāk kā 2000 bērni.

LDz regulāri atbalsta Rīgas Tehniskās universitātes Dzelzceļa transporta institūtu jaunu tehnisko laboratoriju ierīkošanā, elektroniskās aparatūras un programmu modernizēšanā, u.c. LDz katru gadu atbalsta arī speciālo dzelzceļa transporta skolu audzēkņus bakalaura un maģistra grāda iegūšanā. 2009.-2010. mācību gadā atbalstu saņem 42 studenti un audzēkņi.

LDz jau vairākus gadus sadarbojas ar Irlavas bērnu namu, bet kopš 2005. gada sniedz regulāru sociālo atbalstu Raudas un Medumu speciālajām internātskolām, gan piešķirot līdzekļus, gan rīkojot īpašus pasākumus Ziemassvētkos, Lieldienās, kā arī organizējot ekskursijas vasarā, lai audzēkņiem bērnību darītu interesantāku un iespaidiem bagātāku.

LDz uzskata, ka mecenātisms, atbalstot sportu un kultūras pasākumu atbalstīšana, ne tikai vairo uzņēmuma prestižu, bagātina tā pozitīvo tēlu sabiedrībā, bet arī var veicināt valsts atpazīstamību pasaulē. Piemēram, par 2008. gadā Rīgas dzelzceļa tilta izgaismošanu Rīgas pilsēta saņēma prestižu balvu starptautiskā konkursā Mehiko.

 

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30