LDz saņem galveno balvu dzelzceļa filmu festivālā | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

LDz saņem galveno balvu dzelzceļa filmu festivālā

Trešdiena, 10 Marts, 2010

Latvijas dzelzceļš (LDz) no 2. līdz 9.martam Parīzē notikušajā prestižajā dzelzceļa un metro filmu festivālā CineRail saņēma galveno balvu par pagājušajā gadā Dzelzceļa vēstures muzeja un Vides filmu studijas kopīgi veidoto filmuDream Express (Sapņu vilciens).

Šogad tika pasniegtas divas galvenās balvas Golden CineRail. Viena no tām tika pasniegta par Beļģijas dzelzceļam par lielbudžeta reklāmfilmu Giant, savukārt Latvija saņēma galveno balvu par uzņēmuma korporatīvo īsfilmu Sapņu vilciens. Tajā attēlots mazs zēns, kurš, apciemojot dzelzceļa muzeju, savā iztēlē dodas pagātnes ceļojumā vadot dzelzceļa lokomotīvi, kļūstot par stacijas dežurantu un iejūtoties pārmijnieka lomā.

LDz Ārējo sakaru daļas vadītāja Biruta Sakse pastāstīja, ka žūrija, pasniedzot balvu, Latvijai veltījusi īpaši daudz komplimentu, norādot, ka šī filma ir izcils paraugs tam, kā izjust dzelzceļu. Šādu filmu var izveidot cilvēki, kuri no sirds mīl un saprot dzelzceļu.

Šogad festivālam bija pieteiktas 47 filmas no daudzām pasaules valstīm.

CineRail festivāls šogad notika 18.reizi un tajā apskatāmas dzelzceļa tematikai veltītas īsfilmas, dokumentālās filmas, TV klipi, kā arī korporatīvās filmas no visas pasaules. Šajos darbos dzelzceļš aplūkots no visdažādākajiem skatpunktiem – gan dzelzceļu ceļojumi, gan dzelzceļa darbinieku ikdienas dzīve un darbs.

 

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31