Latest news

Izvēlne

LDz prezidents izsaka līdzjūtību Austrumjapānas dzelzceļa uzņēmumam

Piektdiena, 25 Marts, 2011

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) prezidents Uģis MAGONIS nosūtījis līdzjūtību Austrumjapānas dzelzceļa uzņēmumam, kuram tika nodarīti smagi zaudējumi - izpostītas dzelzceļa staciju ēkas, infrastruktūra un ritošais sastāvs.

Valsts akciju sabiedrības Latvijas dzelzceļš (LDz) prezidents Uģis MAGONIS ir saņēmis vēstuli no Austrumjapānas dzelzceļa uzņēmuma JR East prezidenta Satoshi SEINO un vicepriekšsēdētāja Yoshio ISHIDA, kurš ir arī Starptautiskās dzelzceļu savienības (UIC) priekšsēdētājs. Vēstulē abi pateicās UIC biedriem par izteiktajām līdzjūtībām sakarā ar traģisko dabas stihiju, kas Japānu piemeklēja 11. martā. Zemestrīce smagi skāra Japānas ziemeļaustrumu daļu gar Klusā okeāna krastu, kā rezultātā lieli zaudējumi tika nodarīti dzelzceļa staciju ēkām, infrastruktūrai un ritošajam sastāvam.

Vēstulē minēts, ka cunami viļņa dēļ no dzelzceļa sliedēm tika noskaloti vismaz 3 reģionālo līniju vilcieni, bet par laimi visi pasažieri un apkalpojošais personāls, kas atradās vilcienos un stacijās izpostītajās teritorijās, ir izglābti un nogādāti drošībā. Tomēr Japānas dzelzceļa vadība nevar apstiprināt, ka visi uzņēmumā strādājošie un to ģimenes locekļi ir izglābušies un nav cietuši traģiskajā nelaimē.

Zemestrīcē cieta arī vairākas elektroenerģijas ražotnes, kā rezultātā ir nopietni traucēta elektroapgāde un attiecīgi arī vilcienu kustība. Aptuveni 100 km rādiusā ap Tokiju vairāki vilcienu reisi ir atcelti vai kavēti un, ja netiks nodrošināta vajadzīgā elektroapgāde, vilcieni nevarēs pilnībā atsākt kursēt pēc grafika. Pamazām vilcienu reisu skaitu Tokijas apkārtnē plānots palielināt, elektrības piegādei izmantojot uzņēmumam piederošās elektrostacijas. Savukārt nav prognozējams, kad varēs uzsākt vilcienu kustību teritorijās tuvāk Klusā okeāna krastam, kur ir nodarīti vislielākie bojājumi dzelzceļa infrastruktūrai.

 

Sagatavoja LDz Ārējo sakaru daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
 

Pieteikties jaunumiem