LDz piedalīsies Pasaules Dabas Fonda Zemes stundā | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

LDz piedalīsies Pasaules Dabas Fonda Zemes stundā

Trešdiena, 24 Marts, 2010

Latvijas dzelzceļš atsauksies Pasaules Dabas Fonda akcijai Zemes stunda un 27.martā uz vienu stundu izslēgs Dzelzceļa tilta apgaismojumu Rīgā, lai šādi kopā ar daudziem uzņēmumiem un pasaules pilsētām, pievērstu uzmanību klimata pārmaiņām un aicinātu sabiedrību taupīt elektroenerģiju, kā arī atbalstīt videi draudzīgas enerģijas izmantošanu.

“Mēs kā uzņēmums, kas pārstāv vienu no videi draudzīgākajiem mūsdienu transporta veidiem, ar prieku atsaucamies šai akcijai un ceram, ka mums sekos arī citi. Tāpat ceram, ka šī akcija mudinās ikvienu pārdomāt enerģijas patēriņu un izvēlēties ekonomiskākos un videi draudzīgākos risinājumus,” norāda LDz valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis.

2010. gada 27. martā plkst. 20:30 pasaule svinēs Zemes stundu, kuras laikā katrs ir aicināts uz vienu stundu izslēgt apgaismojumu, lai simboliski parādītu savu nostāju pret klimata izmaiņām. Pagājušajā gadā aicinājumam atsaucās simtiem miljonu cilvēku no 3900 pilsētām 88 valstīs.

Rīgas dzelzceļa tilta nakts izgaismojums Starptautiskajā pilsētu apgaismojuma asociācijasLUCI rīkotajā konkursā The International. City. People. Light. Award 2008.gadā atzīts otru labāko pilsētvides gaismas projektu pasaulē. Tilta izgaismošanai izmantotas LED spuldzes, kas ir gandrīz četras reizes efektīvākas par parastajām apgaismojuma spuldzēm.

2007.gadā LDz tika piešķirts Eiropas Komisijas projekta Zaļā gaisma partnera statuss par videi draudzīgo darbību, pārdomāti izmantojot elektroenerģiju. LDz, īstenojot apgaismošanas modernizācijas projektu, uzstādīja Jelgavas un Ventspils dzelzceļa parkos augstspiediena nātrija lampas, kas patērē par 50% mazāk enerģijas un kalpo gandrīz divas reizes ilgāk par iepriekš izmantotajām DRL tipa (dzīvsudraba) lampām. Gaismekļu skaita samazināšana un automatizētās apgaismojuma vadības sistēmas izveide ļāva LDz kopumā abos projektos gadā ietaupīt 434,5 MWh elektroenerģijas jeb naudas izteiksmē – 18 858 (13,25 tūkst. LVL).

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un četrām meitassabiedrībām – SIA LDz Cargo, kas nodarbojas ar dzelzceļa kravu pārvadājumiem; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma LDz Apsardze.

 

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30