Latest news

Izvēlne

LDz: negadījumus uz pārbrauktuvēm 99% gadījumu izraisa satiksmes dalībnieki

Otrdiena, 3 Jūnijs, 2014

Lai aicinātu auto, moto, velosipēdu vadītājus un gājējus ievērot satiksmes noteikumus pie dzelzceļa pārbrauktuvēm, VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) atsaucoties Eiropas Komisijas un Starptautiskās dzelzceļu savienības (UIC) aicinājumam sadarbībā ar Valsts policiju, otrdien, 3. jūnijā rīko sociālu akciju, atzīmējot Dzelzceļa pārbrauktuvju drošas šķērsošanas dienu.

 

Šajā dienā uz visvairāk noslogotajām Rīgas un Daugavpils pārbrauktuvēm notiek īpaša akcija, kuras ietvaros LDz un Valsts policijas pārstāvji aicina automobiļu, motociklu, velosipēdu vadītājus un gājējus ievērot noteikumus šķērsojot sliežu ceļus, kā arī informē par iespējamām sekām, ja noteikumi netiek ievēroti.

Latvijā, līdzīgi kā citur Eiropā, dzelzceļa negadījumi visbiežāk notiek uz dzelzceļa pārbrauktuvēm. Turklāt 99% negadījuma izraisītājs ir ceļu satiksmes dalībnieks, nevis nenostrādājusi barjera, dzelzceļa luksofors vai brīdinošais skaņas signāls. Cilvēki mēdz būt nepacietīgi un pārdroši, un šķērso pārbrauktuves laikā, kad tai tuvojas vilciens, ignorējot nolaistas drošības barjeras un mirgojošus brīdinājuma signālus.

2013.gada statistika Latvijā

  • kopā uz sliežu ceļiem ir bijis 31 negadījums;
  • neuzmanīgi un pārdroši rīkojoties, uz pārbrauktuvēm izraisītas 4 auto transporta sadursmes ar vilcienu, bet 2 sadursmes notikušas ar gājējiem uz gājēju pārejām;
  • bojā gājuši 17 cilvēki, no tiem - 5 uz pārbrauktuvēm un gājēju pārejām;
  • 10 cilvēki traumēti.

2014.gada pirmajos piecos mēnešos Latvijā notikusi viena autotransporta sadursme (plašu rezonansi medijos izraisījušais gadījums Stendē) ar vilcienu, kur cietuši trīs cilvēki, bet divi gājuši bojā. Tāpat ar letālām sekām diviem gājējiem beigusies kustību aizliedzošā signāla neievērošana pie pārbrauktuvēm.

"Ikdienā mēs visi esam ļoti steidzīgi, tomēr tā ir katra paša izvēle – ievērot kustību aizliedzošo signālu pie dzelzceļa pārbrauktuves, vai nē, tādejādi nopietni riskējot ar savu un savu līdzbraucēju dzīvībām, tāpēc svarīgi ir pieņemt pareizo lēmumu – ievērot signālu. Apstāties un pārliecināties vai ir droši doties tālāk aizņems tikai neilgu brīdi, bet tas var kļūt par ļoti svarīgu brīdi dzīvībai," uzsver Uģis Magonis, VAS „Latvijas dzelzceļš” prezidents. „Arī gājējiem, velosipēdistiem un motobraucējiem, šķērsojot sliežu ceļus, ir jāievēro brīdinājuma signāli, jo cilvēka izredzes izdzīvot sadursmē ar vilcienu ir vērtējamas kā ārkārtīgi niecīgas”, atzīmē U.Magonis.

Arī Valsts policijas pārstāvji jūnijā pievērsīs pastiprinātu uzmanību dzelzceļa pārbrauktuvju un pāreju šķērsotājiem, rīkojot reidus.

Šī gada  maijs Latvijas dzelzceļam aizritēja bērnu drošības zīmē – mācību gada noslēgumā LDz rīkoja vairāk nekā 20 Drošības stundas Dzelzceļa vēstures muzejā Rīgā un vēl vairākās Latvijas pilsētās, kur atraktīvā veidā, spēlējot spēles un skatoties īpaši sagatavotas multfilmas, mācīja bērniem, kā pareizi uzvesties dzelzceļa tuvumā. LDz devās uz Gulbeni, Krāslavu, Daugavpili, Džūksti un vairākām Rīgas skolām. Kopumā stundas apmeklēja vairāki simti bērni.

Katru gadu jūnija pirmajā nedēļā Dzelzceļa pārbrauktuvju drošas šķērsošanas diena tiek atzīmēta ne vien Latvijā, bet vēl 41 pasaules valstī. Jau sesto gadu šī pasākuma iniciators ir Starptautiskā dzelzceļu savienība (UIC) par dienas moto šogad izvirzot aicinājumu: "Tava svarīgākā apstāšanās šodien" („The most important stop of the day”).

 

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Pieteikties jaunumiem