LDz koncerns izstrādājis stratēģiju līdz 2020.gadam | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

LDz koncerns izstrādājis stratēģiju līdz 2020.gadam

Ceturtdiena, 14 Janvāris, 2010

Latvijas dzelzceļa darbības (LDz) prioritāte turpmākajiem pieciem gadiem būs kravu apjomu palielināšana, jo tas ir galvenais priekšnoteikums dzelzceļa turpmākai attīstībai, LDz koncerna stratēģijas prezentācijā 12.janvārī norādīja LDz valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis.

LDz attīstības direktors Māris Riekstiņš kopā ar LDz valdi LR Satiksmes ministrijas lielajā zālē 12.janvārī iepazīstināja LDz vadītājus ar nesen apstiprināto un ļoti gaidīto uzņēmuma attīstības stratēģiju, kurā pausts redzējums par uzņēmuma attīstību laika posmā līdz 2020.gadam.

“Mēs nevaram pilnībā paredzēt nākotni, taču mums ir nepieciešama stratēģija, lai koncerna uzņēmumu vadītāji izprastu attīstības uzdevumus un to, kā tālāk attīstīties”, norādīja M.Riekstiņš.

Atbilstoši jaunajai stratēģijai uzņēmuma redzējums jeb vīzija ir kļūt par progresīvu, drošu un efektīvu dzelzceļa uzņēmumu, savukārt uzņēmuma misija ir nodrošināt dzelzceļa infrastruktūras pārvaldīšanu un pārvadājumus Latvijas tautsaimniecības interesēs. Stratēģijā, kā galvenās koncerna uzņēmuma vērtības uzsvērtas: Kompetence, Atbildība, Drošība, Iniciatīva, Sadarbība.

Koncerna galvenie stratēģiskie mērķi nākamajiem desmit gadiem ir nodrošināt dzelzceļa infrastruktūras caurvedes spēju Austrumu – Rietumu koridorā atbilstoši pieprasījumam un palielināt kravu pārvadājumu apjomu. Pārējiem mērķiem, kā arī struktūrvienību un meitassabiedrību darbam jābūt orientētam uz šo mērķu sasniegšanu. Tāpat stratēģijā uzsvērta nepieciešamība precīzi sadalīt darbības un atbildības jomas, lai nenotiktu funkciju dublēšanās, kā arī nepieciešamība atbalstīt inovatīvu pieeju, lai nodrošinātu konkurētspēju ar citiem dzelzceļiem.

Savukārt U.Magonis piebilda, ka nepieciešams turpināt darbu pie detalizētāka plāna izstrādes. “Latvijas dzelzceļš ir, bija un būs – par to mēs varam būt droši. Šobrīd mums ir jāturpina darbs pie tehniskās attīstības stratēģijas izstādes, kurā sīkāk aprakstīti jau tehnoloģiskie procesi,” pēc prezentācijas norādīja U.Magonis.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no vadošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un četrām meitassabiedrībām – SIA LDz Cargo, kas nodarbojas ar dzelzceļa kravu pārvadājumiem; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma LDz Apsardze.

 

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30