Latest news

Izvēlne

LDz jauns pakalpojums cilvēkiem ratiņkrēslos

Otrdiena, 24 Maijs, 2011

Lai atvieglotu iespēju nokļūt vilcienā personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām, vairākās pasažieru stacijās Latvijas dzelzceļš (LDz) nodrošina šo personu iecelšanu un izcelšanu no vilciena vagona uz perona, izmantojot nesen iegādātos mobilos pacēlājus, kuru prezentācija notika 24.maijā Rīgas Centrālajā stacijā .

Šobrīd pakalpojums ir pieejams šādās stacijās: Rīga, Krustpils, Rēzekne, Daugavpils, Jelgava, Saulkrasti, Sigulda, Dubulti, Vaivari.

„Lai gan Latvijā pa dzelzceļiem vairāk tiek pārvadātas kravas, mēs rūpējamies arī par mūsu pasažieriem, jo dzelzceļš domāts visai sabiedrībai. Īstenojot šo projektu mēs ceram padarīt dzelzceļu pieejamu ikvienam,” komentē LDz prezidents Uģis Magonis. „Pagaidām šis pakalpojums pieejams deviņās stacijās, tomēr nākotnē mēs ceram nodrošināt vilciena pieejamību ikvienam ar paaugstinātu peronu un zemākas grīdas vilcienu palīdzību,” piebilst U.Magonis.

Pirmais pakalpojuma lietotājs invalīdu un viņu draugu apvienības Apeirons pārstāvis Aigars Bolis, kurš jau vairākus gadus pārvietojas ratiņkrēslā atzina, ka ir ļoti priecīgs par jauno pakalpojumu: „Vēl pirms neilga laika domāju, ka par braukšanu ar vilcienu nav ko cerēt, tomēr šodien tā jau ir realitāte!”

Personām, kam nepieciešama palīdzība, jāpaziņo LDz par savu plānoto braucienu vismaz 48 stundas pirms brauciena sākšanas pa bezmaksas tālruni 80200606 vai elektroniskā veidā. Pakalpojumu var pieteikt darba dienās no pulksten 8.00 līdz 17.00. Pakalpojums tiek sniegts bez papildu maksas.

Ja pieprasījums tiek sūtīts elektroniskā veidā, tad pieteicējam ir jāaizpilda noteikta parauga anketa, kas atrodama LDz mājaslapā www.ldz.lv , un jānosūta Uzziņu dienestam elektroniski uz e-pasta adresi uzzinas@ldz.lv .

Vairāk informācijas LDz mājaslapas sadaļā: http://www.ldz.lv/?object_id=4623

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Pieteikties jaunumiem