LDz datu tīklam izmantos jaunākās tehnoloģijas | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

LDz datu tīklam izmantos jaunākās tehnoloģijas

Pirmdiena, 28 Oktobris, 2013

Latvijas dzelzceļš (LDz) izsludinājis iepirkuma konkursu par maģistrālā datu pārraides tīkla modernizācijas veikšanu, kas ievērojami uzlabos datu pārraides tīkla drošību un palielinās tā caurlaides spēju, kā arī ļaus nākotnē ieviest dzelzceļa mobilo sakaru sistēmu GSM-R.

„Šodienas augstais automatizācijas līmenis dzelzceļā, kā arī jaunāko tehnoloģiju ieviešana nākotnē iespējama tikai pie nosacījuma, ja tiek izmantotas ļoti drošas datu pārraides sistēmas. Maģistrālā datu pārraides tīkla modernizācija „Austrumu–Rietumu” transporta koridorā ir ļoti svarīga, lai nodrošinātu kvalitatīvus un nepārtrauktus balss un datu pārraides sakarus, kas ir drošas vilcienu kustības pamats. Modernizējot balss un tehnoloģisko sakaru risinājumus paaugstināsies darba efektivitāte, samazināsies tīkla bojājumu skaits un dīkstāves laiks,” skaidro LDz viceprezidents Edvīns Bērziņš.

Projekta ietvaros paredzēts izmantot esošo optisko šķiedru kabeļu infrastruktūru, centrālajos dzelzceļa mezglos un stacijās uzstādot nepieciešamās iekārtas, kas nodrošinās 10 Gbit/s ātrumu. Paredzēts uzlabot tīkla drošību, nodrošinot tīkla pārslēgšanos uz rezerves maršrutiem bojājumu gadījumos.

Tīkla modernizācijas rezultātā tiks izveidots vienots vadības un monitoringa risinājums un nodrošināta tehnoloģiskā platforma balss un datu pārraides sakaru kā arī vilcienu dispečeru sakaru nodrošināšanai. Modernizācijas rezultātā pieejamais datu pārraides ātrums ļaus nākotnē uz visām LDz pārbrauktuvēm nodrošināt videonovērošanu.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIALDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31